Zavřít reklamu

Světově nejpopulárnější hudební streamovací platforma Spotify pokračovala i v závěru loňského roku v impozantním růstu – poslední čtvrtletí zakončila se 155 miliony platících předplatitelů. To představuje meziroční nárůst o 24 %.

Na rozdíl od konkurenčních platforem Apple a Tidal nabízí Spotify bezplatný předplatitelský plán (s reklamami), který je populární zejména na rozvojových trzích. Tato služba se nyní chlubí 199 miliony uživatelů, což je z roku na rok o 30 % více. Pro platformu jsou nadále nejcennějšími trhy Evropa a Severní Amerika, přičemž první zmíněný profitoval z nedávné expanze do Ruska a sousedních trhů.

 

Popularitu si dál drží i předplatitelské plány Premium Family a Premium Duo a platformě se podle všeho vyplácí sázka na podcasty – v současnosti je na ní k dispozici 2,2 milionu podcastů a hodiny u nich strávené se téměř zdvojnásobily.

Jak to u relativně nových společností jako Spotify bývá, za vysoký růst se platí. Služba v posledním kvartálu loňského roku zaznamenala ztrátu 125 milionů eur (zhruba 3,2 mil. korun), i když meziročně se jedná o zlepšení – ve 4. kvartálu roku 2019 činila ztráta 209 mil. eur (přibližně 5,4 mil. Kč).

Tržby na druhé straně dosáhly 2,17 miliardy eur (asi 56,2 mld. korun), což je z roku na rok zhruba o 14 % více. Společnost ve své finanční zprávě uvádí, že v dlouhodobém výhledu pro ni i nadále bude prioritou růst počtu předplatitelů před zisky.

Dnes nejčtenější

.