Zavřít reklamu

Od oznámení operačního systému Harmony OS společností Huawei se v éteru živě debatuje o tom, jak moc se bude lišit od Androidu. Tuto otázku nebylo možné s definitivní platností zodpovědět, jelikož přístup do betaverze platformy byl až dosud omezený. Nyní se však redaktorovi webu ArsTechnica Ronu Amadeovi podařilo systém otestovat (konkrétně jeho verzi 2.0) a učinit závěry. A pro čínského technologického obra nevyznívají lichotivě, podle redaktora je totiž jeho platforma pouhým klonem Androidu 10.

Přesněji řečeno je prý Harmony OS fork Androidu 10 s uživatelskou nadstavbou EMUI a několika drobnými změnami. I uživatelské rozhraní je podle Amadea přesnou kopií verze EMUI, kterou Huawei instaluje na své smartphony s Androidem.

Na začátku ledna vysoký manažer Huawei Wang Chenglu řekl, že Harmony OS není kopií Androidu ani operačního systému Applu, a uvedl nejdůležitější rozdíly. Jako hlavní výhody Harmony OS vyzdvihl potenciál růstu v oblasti IoT zařízení, opensourcovou povahu systému, jednorázový vývoj aplikací nebo použitelnost v celé řadě zařízení, od mobilních telefonů přes televizory a auta po zařízení chytré domácnosti.

Huawei na Harmony OS podle Wangových slov pracuje od května roku 2016 a cílem společnosti je letos do světa vypustit 200 milionů zařízení s tímto systémem. Doufá přitom, že výhledově by to mohlo být 300–400 milionů zařízení.

Související články

Dnes nejčtenější

.