Zavřít reklamu

Rošáda, sicilská obrana, en passant. Pokud se v šachové terminologii příliš neorientujete nebo hledáte způsob, jak zlepšit své základní porozumění starověké hry, přijde vám vhod originální hra Lazy Chess. Ta se drží klasických pravidel šachů a neexperimentuje s nimi podobným způsobem jako jiné variace. Premisou hry je, že hrajete klasickou šachovou hru, jen s tím rozdílem, že vám umělá inteligence vždy dá vybrat ze dvou možných tahů. Vyberte ten nejlepší a budete v lepší pozici než váš soupeř.

Jednoduchý nápad ovšem přináší inovativní způsob, jak se zlepšit ve hraní. Pomocí výběru tahů, jejichž efektivita se projeví až později, se lze naučit množství taktik a strategií, posléze využitelných ve hrách proti vašim šachu znalejším přátelům. Ke kalkulaci hodnoty jednotlivých tahů navíc hra používá prověřenou umělou inteligenci Stockfish. Hrubá výpočetní síla programu se hodí, každý tah v šachu v průměru nabízí přes třicet možných tahů, kdy je většinou jen pár z nich správných.

Hra kromě soupeření s počítačem nabízí i multiplayerový režim či množství zaznamenaných her z historie šachů, které původně hráli známí šachoví velmistři. Pokud překousnete reklamy, Lazy Chess je zcela zdarma. Hra nabízí odemknutí aplikace bez rušivých reklam za 64,99 korun, nákupem přímo ve hře. Lazy Chess můžete z Google Play stahovat již nyní.

Související články

Dnes nejčtenější

.