Zavřít reklamu

Samsung byl v posledním čtvrtletí loňského roku 2. největší smartphonovou značkou v Indii. Na zdejší trh dodal 9,2 milionu telefonů, což představuje meziroční růst o 13 %. Jeho tržní podíl činil 21 %.

Indický smartphonový trh je oproti jiným specifickým tím, že na něm téměř zcela dominují čínské značky. Prvním v pořadí je již delší dobu Xiaomi, které v posledním kvartálu vyexpedovalo 12 milionů smartphonů, o 7 % více než ve stejném období loni, a mělo podíl 27 %.

Na třetím místě skončilo Vivo se 7,7 mil. smartphonů a tržním podílem 18 %, na čtvrtém Oppo s 5,5 mil. smartphonů a podílem 13 % a první pětku uzavírá Realme, které na tamní trh dodalo 5,1 mil. smartphonů a jehož podíl činil 12 %. Největší meziroční růst z první pětky zaznamenalo Oppo, a to o 23 %.

Celkové dodávky v předmětném období činily 43,9 mil. smartphonů, což z roku na rok představuje 13% nárůst. Za celý loňský rok to potom bylo 144,7 milionu, o 2 % méně než v roce 2019. Na druhou stranu se výrobcům podařilo ve druhé polovině roku na indický trh dodat vůbec poprvé 100 milionů telefonů.

Podle společnosti Counterpoint Research si Samsung 2. místo na indickém trhu upevnil zejména aktivní propagací online prodejních kanálů, což výrazně zvýšilo popularitu telefonů řad Galaxy A a Galaxy M.

Související články

Dnes nejčtenější

.