Zavřít reklamu

Přemýšleli jste někdy o tom, kolik je na celém světě vlastně uživatelů internetu? My vám to prozradíme – k lednu letošního roku to bylo již 4,66 miliardy lidí, tedy zhruba tři pětiny lidstva. S pro někoho možná překvapivou informací přišla zpráva Digital 2021, kterou vydala společnost provozující platformu na správu sociálních médií Hootsuite.

Ze zprávy společnosti kromě toho vyplývá, že počet lidí používajících sociální média k dnešnímu dni dosáhl 4,2 miliardy. Toto číslo se v posledních dvanácti měsících zvýšilo o 490 milionů a z roku na rok jde o více než 13% nárůst. Loni se k sociálním médiím připojilo denně v průměru 1,3 milionu nových uživatelů.

Průměrný uživatel sociálních médií na nich každý den tráví 2 hodiny a 25 minut. Největšími konzumenty sociálních platforem jsou Filipínci, kteří je každý den používají průměrně 4 hodiny a 15 minut. To je o celou půlhodinu více než druzí Kolumbijci. Naopak nejméně sociálním sítím holdují Japonci, kteří na nich tráví každý den v průměru jen 51 minut. I tak se jedná z roku na rok o 13% nárůst.

A jak dlouho trávíte denně na internetu a sociálních sítích vy? Jste v tomto ohledu spíše „Filipínci“, nebo naopak „Japonci“? Dejte nám vědět v komentářích pod článkem.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.