Zavřít reklamu

Pokud očekáváte, že se vám bude telefon nové vlajkové řady Samsungu Galaxy S21 (prodávat se začne od pátku) v tichosti aktualizovat v pozadí, zatímco se věnujete dalším úkolům, máme pro vás špatnou zprávu. Nová řada totiž podle zjištění YouTube kanálu This is Tech Today nepodporuje funkci Googlu Seamless updates (tedy „hladkých“ nebo „plynulých“ aktualizací).

Instalace updatů na smarphony řady Galaxy S21 tedy probíhá „postaru“ – tzn. uživatel musí zařízení restartovat a počkat několik minut, až bude instalace hotová. To se dnes může zdát jako značně zastaralá metoda instalace aktualizací, a proto Google již v roce 2016 v rámci Androidu 7.0 přišel s funkcí „hladkého updatování“.

V tuto chvíli není jasné, proč Samsung tuto funkci u svých nových vlajkových lodí nepodporuje. Možná to však bude souviset s interní pamětí. „Hladké updaty“ zabírají kolem 3 GB kvůli nutnosti vytvořit na úložišti sekundární oddíl a Samsung se může zdráhat toto místo rozdělit, zvláště když nová řada postrádá slot na microSD karty.

Google plánoval funkci implementovat do Androidu 11 jako výchozí pro všechny výrobce smartphonů používající jeho OS. Nicméně v dokumentu Android Compatibility Definition Document, který vyjmenovává požadavky, které musejí zařízení splňovat, aby byly kompatibilní s nejnovější verzí Androidu, funkce nefiguruje. Google ji do dokumentu údajně nezanesl kvůli tlaku některých výrobců (pravděpodobně byl mezi nimi i Samsung). Naopak o ni měly projevit zájem společnosti jako LG, Motorola nebo OnePlus.

Související články

Dnes nejčtenější

.