Zavřít reklamu

Ne úplně známá divize Samsungu (o to však důležitější) Samsung Electro-Mechanics zveřejnila finanční výsledky za minulý rok. Vyplývá z nich, že dceřince se dařilo zejména v posledním kvartálu. Konkrétně zaznamenala na tržbách 1,88 miliardy dolarů (zhruba 40,5 mld. Kč) a provozní zisk činil 228 milionů dolarů (necelých 5 mld. Kč).

Tato čísla by nám bez kontextu asi moc neřekla, takže vzápětí dodejme, že tržby meziročně vzrostly o 17 %, zatímco provozní zisk o masivních 73 %. Za celý rok pak Samsung Electro-Mechanics hlásí tržby ve výši 7,43 mld. dolarů (přibližně 160 mld. korun), což je z roku na rok o 6 % více, a provozní zisk dosáhl 750 mil. dolarů (zhruba 16 mld. Kč).

Co za tak mimořádnými výsledky divize v posledních třech měsících loňského roku stálo? Jednoduchá odpověď – 5G. Vytrvalý růst globálního trhu s 5G smartphony společnosti umožnil zaměřit se na mnohem více špičkových technologií určených pro prémiové integrované obvody. Zvláště výnosným byznysem pro ni v předmětném období byly vícevrstvé keramické kondenzátory (MLCC; multi-layer ceramic capacitors).

S ohledem na to, že oblast 5G byla pro růst dceřinky ve zmíněném kvartálu klíčovým faktorem, není překvapením, že se nyní již tak neupíná k myšlence prodat svou bezdrátovou divizi, jako tomu bylo ještě před dvěma měsíci.

Související články

Dnes nejčtenější

.