Zavřít reklamu

Samsung není jen velkým hráčem na poli spotřební elektroniky, je také aktivní v odvětví, kterému se předpovídá velká budoucnost – autonomních vozidel. Nyní do éteru pronikla zpráva, že se jihokorejský technologický obr spojil s automobilkou Tesla, aby společně vyvinuli čip, který má pohánět plně autonomní funkcionalitu jejích elektrických vozů.

Tesla na svém vlastním čipu pro autonomní řízení pracuje již od roku 2016. Představen byl o tři roky později coby součást jejího počítače pro autonomní řízení Hardware 3.0. Šéf automobilky Elon Musk tehdy prozradil, že již začala designovat čip příští generace. Dřívější zprávy naznačovaly, že pro jeho výrobu využije 7nm proces polovodičového obra TSMC.

Nová zpráva z Jižní Koreje však tvrdí, že partnerem Tesly pro výrobu čipu bude místo TSMC Samsung a že čip bude vyráběn 5nm procesem. Jeho slévárenská divize prý už začala s výzkumně-vývojovými pracemi.

Není to poprvé, kdy Samsung a Tesla spojují síly. Samsung již pro Teslu vyrábí výše zmíněný čip pro autonomní řízení, ten je však postaven na 14nm procesu. Technologický gigant prý pro výrobu čipu použije 5nm EUV proces.

Zpráva dodává, že nový čip nevstoupí do produkce dříve než v posledním čtvrtletí letošního roku, takže jak vylepšuje autonomní řízení vozů Tesly, se dozvíme s největší pravděpodobností někdy v příštím roce.

Související články

Dnes nejčtenější

.