Zavřít reklamu

Jak z našich předcházejících novinek víte, telefony nové vlajkové řady Samsungu Galaxy S21 se začnou prodávat již koncem tohoto týdne. První měsíc prodeje bude pro novou řadu zásadní, jelikož dá technologickému obrovi přesnější představu o tom, jakou poptávku má očekávat v prvním kvartálu. Než se tak ale stane, společnost údajně snížila oproti loňsku svá očekávání.

Samsung podle zpráv z Jižní Koreje odhaduje, že na trh do konce letošního roku dodá celkem 26 milionů nových vlajkových lodí. Podle všeho společnost upravila svá očekávání podle  loňské řady Galaxy S20, jejíž dodávky loni činily 26 milionů kusů, což bylo o 9 milionů méně, než odhadoval. Letos prý Samsung očekává, že na trh dodá 10 milionů kusů Galaxy S21, 8 milionů kusů Galaxy S21+ a dalších 8 milionů kusů Galaxy S21 Ultra.

Jak známo, dodávky a prodeje jsou dvě rozdílné věci, i když spolu vzájemně souvisejí. Společnost může dodat do obchodů mnohem více produktů, než ve skutečnosti prodá (ne vždy je to však k její újmě), proto se údaj o dodávkách považuje jen za hrubý odhad toho, jak se bude produktu na trhu ve skutečnosti dařit.

Pokud jde o Samsung a jeho nejnovější vlajkovou řadu, technologický gigant mohl upravit své odhady dodávek z důvodu předejití nadprodukce. Možná si už totiž nemůže dovolit zaplavovat trh svými produkty tak, jak byla v minulosti zvyklá, a loni v listopadu se v éteru objevily zprávy, že chce pečlivěji sledovat poptávku a a zvyšovat výrobu Galaxy S21 podle potřeby.

Dnes nejčtenější

.