Zavřít reklamu

Minulý týden vyšlo najevo, že modelům nové vlajkové řady Samsungu Galaxy S21 v USA chybí bezkontaktní platební funkce MST (Magnetic Secure Transmission) služby Samsung Pay. Nyní to vypadá, že nebude dostupná i na dalších trzích.

Podle neoficiálních zpráv to bude minimálně v Indii, což znamená, že tamní uživatelé telefonů nové řady nebudou moci provádět platby na místech, které nemají stroje s technologií NFC. Ta zde navíc není tak rozšířená a mnoho lidí tak spoléhá právě na MST.  Jak upozorňuje web SamMobile, není snadné přesně zjistit, na kterých trzích telefony řady Galaxy S21 přístup k této funkci mají a na kterých nikoli. Samsung toto totiž v rámci svých místních webů neuvádí.

MST funguje tak, že napodobuje signál magnetického proužku kreditní nebo debetní karty u zařízení PoS (Point of Sale), čímž umožňuje bezkontaktní platby tam, kde není dostupné NFC. Samsung se patrně domnívá, že mobilní placení prostřednictvím NFC je rozšířené již natolik, že MST není ve smartphonech nutné nadále mít. O tom ostatně svědčí i to, že před nedávnem funkci přestal přidávat do svých chytrých hodinek.

Související články

Dnes nejčtenější

.