Zavřít reklamu

Známý technický YouTube kanál PBKreviews jako první provedl rozborku standardního modelu nové vlajkové řady Samsungu Galaxy S21. Vyplývá z ní, že telefon lze až překvapivě snadno opravit.

Galaxy S21 je podle kanálu možné snadno rozebrat a složit dohromady, za což si vysloužil skóre opravitelnosti 7,5 z 10. A jaká jsou nejzásadnější zjištění rozborky? Lehčí a jednodušší grafitové chlazení je lepší než chlazení pomocí měděných trubek a odpařovací komory, jelikož funguje stejně dobře, čtečka otisků prstů je mnohem větší než ta v telefonu Galaxy S20, což věstí její dobrou responzivitu, jak hlavní fotoaparát, tak fotoaparát se zoomovým objektivem disponuje optickým stabilizátorem obrazu nebo to, že vylepšená montáž reproduktoru a cirkulace vytvářejí bohatší stereofonní komoru.

Z rozborky také vyplývá, že v telefonu jsou dvě strategicky umístěné mikrovlnné 5G antény pro chytání síťového signálu mobilního operátora Verizon a že v jeho horní části se nachází odnímatelný kabel, který spojuje displej s kompaktní vícevrstevnou základní deskou.

Právě poslední bod je důvodem, proč si smartphone vysloužil tak vysokou známku opravitelnosti, a vysvětluje, jak Samsung dosáhl téměř symetrické šířky rámečku s užší bradou, jelikož kabel od displeje je obvykle připojen napevno. Celkově se podle rozborky zdá, že Galaxy S21 je z hlediska modulární konstrukce a opravitelnosti velice solidním zařízením.

Související články

Dnes nejčtenější

.