Zavřít reklamu

Sociální sítě si nepřejí, aby pomocí jejich dosahu dosluhující prezident USA Donald Trump vyzýval k dalším nepravostem. Poté co se jeho účty rozhodly zablokovat ostatní platformy, jako je Facebook, Twitter a Instagram, přišel se stejným tahem i Snapchat. Mluvčí společnosti řekl v rozhovoru se CCN, že jde o rozhodnutí „v zájmu bezpečnosti veřejnosti“. Ban se zákládá na minulém Trumpově jednání na sociální síti, které podněcovalo k nenávisti a šířilo dezinformace. Zablokování účtu na Snapchatu bude mít pro prezidenta permanentní povahu.

Poslední kapkou se pro společnosti stalo Trumpovo podnícení útoku na americký Kapitol, který se odehrál 6. ledna. Ze standardně plánovaného protestu Trumpových příznivců se díky jeho vyjádření na Twitteru stal pokus o zastavení verifikace výsledků loňských prezidentských voleb a formálního potvrzení Joe Bidena jako legitimně zvoleného nástupce. Trumpovo chování podle mnoha komentátorů naprosto odporuje správnému chování důstojného státníka v demokratickém procesu. Celkově šlo o kulminaci prezidentova soustavného zpochybňování výsledků voleb a jím šířené nedůvěry v mainstreamová média.

I když Trump zcela jistě porušoval podmínky používání sociálních platforem, na kterých je nyní už zabanovaný, trvalý zákaz užití těchto sítí vidí někteří jako omezování svobody slova. Německá kancléřka Angela Merkel se například vyjádřila v tom smyslu, že by odstranění účtů státníků mělo následovat až po schválení tohoto úkonu vládou země. Co si myslíte o Trumpově zabanování vy? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.