Zavřít reklamu

Samsung bez velkých fanfár (ty si nechává na dnešní odpolední akci Galaxy Unpacked) představil svůj pro letošní rok nejlevnější smartphone s podporou 5G sítě Galaxy A32 5G. Jeho cena bude začínat na 280 eurech a dostupný bude od února.

Novinka dostala do vínku TFT LCD displej typu Infinity-V s úhlopříčkou 6,5 palců,  rozlišením HD+ a poměrně silnými rámečky (zejména spodním). Její zadní strana je podle všeho vyrobena z vysoce naleštěného plastu připomínajícího sklo, který Samsung označuje jako Glasstic.

I když to Samsung oficiálně nepotvrdil, telefon s největší pravděpodobností pohání čipset Dimensity 720, který doplňují 4, 6 nebo 8 GB operační paměti a 128 GB rozšiřitelné interní paměti.

Fotoaparát je čtverný s rozlišením 48, 8, 5 a 2 MPx, přičemž hlavní disponuje objektivem se světelností f/1.8, druhý ultraširokoúhlým objektivem se světelností f/2.2, třetí slouží jako makro kamera a poslední jako snímač hloubky. Na rozdíl od předchozích smartphonů Samsungu jednotlivé senzory nesídlí v modulu, ale každý má svůj vlastní výřez. Přední kamerka má rozlišení 13 MPx.

Součástí výbavy je do zapínacího tlačítka integrovaná čtečka otisků prstů, NFC (podle trhu) a 3,5mm konektor.

Smartphone je softwarově postaven na Androidu 11, uživatelské nadstavbě One UI 3.0, baterie má kapacitu 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 15 W.

Dostupný bude ve čtyřech barvách – černé, bílé, modré a fialové (oficiálními názvy Awesome Black, Awesome White, Awesome Blue a Awesome Violet). Verze s 64 GB vnitřní paměti bude stát 280 eur (zhruba 7 300 Kč), varianta se 128 GB 300 eur (přibližně 7 900 korun). Novinka vstoupí do prodeje 12. února

Související články

Dnes nejčtenější

.