Zavřít reklamu

Registrace na očkování proti covid sice tematicky do našeho magazínu nezapadá, vzhledem ke stále vážné situaci kolem koronavirové pandemie se však domníváme, že by bylo vhodné o něm napsat alespoň pár řádků. Níže najdete návod, jak se k očkování proti koronaviru přihlásit.

Předtím ještě důležité upozornění – v první fázi bude registrační a rezervační systém pro očkování proti koronaviru otevřen pouze pro seniory starší 80 let (s registrací jim mohou pomoci rodinní příslušníci). Tato fáze potrvá od 15.–31. ledna tohoto roku. Ostatní skupiny obyvatel se do systému budou moci přihlásit od 1. února. Nyní již slíbený návod:

  • Zaregistrujte se pomocí telefonního čísla do systému na této stránce.
  • Po zadání telefonního čísla vyčkejte na SMS zprávu s číselným kódem, který poté přepište do systému. Následně se vám otevře registrační formulář, kde vyplníte základní údaje jako jméno, příjmení, rodné číslo, bydliště, zdravotní pojišťovnu či vámi preferované očkovací místo.
  • Pokud budou na očkovacích místech k dispozici volné vakcíny, budete automaticky přesunuti k rezervaci konkrétního termínu. Vyberete si konkrétní den, přičemž vám bude nabídnut i termín pro naočkování druhé očkovací dávky.
  • Pokud volná místa nebudou, zájemce se v danou chvíli pouze zaregistruje. Hned jak se některá z vakcín na očkovacích místech uvolní, přijde mu SMS zpráva s druhým číselným kódem, jímž se opět přihlásí do systému a zvolí si z nabízených termínů.
  • K samotnému očkování si přineste občanský průkaz, průkaz od zaměstnavatele a poslední zprávu od lékaře týkající se zdravotních problémů, které jste do systému zadali.
Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.