Zavřít reklamu

MediaTek by měl ještě v lednu představit svůj nový čipset. Nyní do éteru pronikla informace, že se bude nazývat Dimensity 1200 a že by měl být rychlejší než čip Snapdragon 865.

V tuto chvíli není jasné, jestli jde o stejný čipset, který různé úniky označují jako MT6893 a který se před pár týdny objevil v benchmarku AnTuTu. Leccos tomu ale nasvědčuje – čipset bude podle nového leaku disponovat čtyřmi procesorovými jádry Cortex-A78, z nich jedno prý bude taktováno na frekvenci 3 GHz a ostatní na 2,6 GHz, a čtyřmi úspornými jádry Cortex-A55 s frekvencí 2 GHz, což jsou úplně stejné specifikace, jaké leaky uvádějí u čipu MT6893. Další indicií je skóre, kterého tento čipset dosáhl ve zmiňovaném AnTuTu. V populárním benchmarku totiž porazil (i když nepatrným rozdílem) právě Snapdragon 865.

 

Nový únik každopádně také tvrdí, že Dimensity 1200 bude vybaven lepším 5G modemem (oproti současnému vlajkovému čipu MediaTeku Dimensity 1000+) a že bude mít vylepšený obrazový procesor, který by měl telefonům pomoci pořizovat lepší fotografie než předchůdce. Detaily však v tuto chvíli nejsou známy.

Nový čip by se měl brzy po oznámení objevit ve smartphonech výrobců jako Vivo, Oppo nebo Realme a není vyloučeno, že bude pohánět i některé modely Honoru a Huawei.

Související články

Dnes nejčtenější

.