Zavřít reklamu

Samsung na veletrhu CES 2021 odhalil nový robotický vysavač JetBot 90 AI+. Je kompatibilní s aplikací Samsung SmartThings a umožňuje tak uživateli přístup ke své integrované kameře, kterou lze využít jako svého druhu bezpečnostní kameru – pro hlídání domácnosti a zvířat.

JetBot 90 AI+ je vybaven pokročilými technologiemi, včetně LiDAR senzoru (ten používají například i autonomní auta) pro efektivní mapování trasy, která se má čistit, umělou inteligencí poháněné technologie pro detekci překážek a schopnosti bez pomoci vyprázdnit svou vlastní nádobu na prach. Podle slov Samsungu 3D senzor vysavače dokáže na podlaze zaznamenat malé předměty, aby se vyhnul křehkým předmětům a čemukoliv, co je „považováno za nebezpečné a co by mohlo způsobit sekundární kontaminaci“.

Aplikace SmartThings také umožňuje naplánovat si čisticí „směny“ a nastavit „no-go zóny“, tak aby se „robovysavač“ při vysávání vyhnul určitým oblastem. To jsou nicméně u špičkových robotických vysavačů vcelku standardní funkce.

JetBot 90 AI+ neodstraňuje prach jen ze země, ale i ze vzduchu. Tato funkce, ve spojení se zmíněnou schopností automatického vyprazdňování nádoby na prach, by mohla významně ulehčit život alergikům.

Samsung vysavač plánuje uvést v první polovině letošního roku na trh v USA. Zatím neprozradil, kolik bude stát, nicméně lze očekávat prémiovou cenovku.

Související články

Dnes nejčtenější

.