Zavřít reklamu

Čínský technologický gigant Xiaomi zveřejnil průzkum, podle nějž prudce vzrostl počet lidí, kteří si od března do prosince loňského roku koupili zařízení pro chytrou domácnost. Konkrétně si během tohoto období minimálně jedno takové zařízení pořídilo 51 % respondentů. „Na vině“ je nepřekvapivě koronavirová pandemie.

On-line průzkumu, který Xiaomi provedlo ve spolupráci se společností Wakefield Research, se zúčastnilo 1000 amerických občanů starších 18 let a proběhl mezi 11.–16. prosincem minulého roku.

Tři z pěti dotázaných uvedli, že vzhledem k tomu, že jejich prostředí pro trávení volného času  a pracovní prostředí splynulo v jedno, je pro ně obtížné najít doma jiný prostor pro odpočinek. Z nich si 63 % koupilo zařízení pro chytrou domácnost, 79 % si doma nakonfigurovalo alespoň jednu místnost a 82 % si přizpůsobilo místnost pro práci z domova. Přizpůsobení si místnosti kvůli práci bylo populární zejména mezi mladými lidmi – u tzv. generace Z to bylo 91 %, u mileniálů 80 %.

Z průzkumu také vyplývá, že spotřebitelé si od loňského března pořídili v průměru dvě nová chytrá zařízení. U generace Z to pak byla průměrně tři zařízení. 82 % respondentů se shodlo, že domácnost s chytrými zařízení přináší neobyčejné výhody.

Za zmínku také stojí to, že 39 % dotázaných letos plánuje svá zařízení vylepšit a 60 % bude domácnost i nadále používat k aktivitám, které se obvykle provádějí mimo ni.

Související články

Dnes nejčtenější

.