Zavřít reklamu

Jak možná víte, většinu OLED displejů, které používají iPhony 12, Applu dodává Samsung, přesněji řečeno jeho dceřiná společnost Samsung Display. Jednu čtvrtinu údajně dodalo LG, dodavatelský řetězec by však letos měl vypadat jinak. Podle nové zprávy z jihokorejských médií se budou dva nejdražší modely iPhonů 13 chlubit technologií LTPO OLED exkluzivně dodávanou dceřinkou technologického obra.

Zdroje korejského webu The Elec, který informaci přinesl, hovoří o tom, že Apple letos uvede na trh celkem čtyři modely iPhonu 13, z nichž dva budou disponovat LTPO OLED panely s obnovovací frekvencí 120 Hz. LG Display prý dodavatelem Applu zůstane, ale vzhledem k tomu, že společnost není zatím schopná „chrlit“ dostatečné množství vysoce kvalitních LTPO OLED panelů, cupertinský technologický gigant se bude u svých dvou nejvýkonnějších modelů spoléhat výhradně na Samsung.

LG podle všeho nebude schopné dodávat Applu své LTPO OLED displeje dříve než v příštím roce, Samsung Display však prý již nyní plánuje v očekávání nové řady iPhonů produkční kapacity LTPO OLED panelů navýšit. Podle webu by mohl část své výrobní linky A3 v Asanu přeměnit na produkci LTPO. Linka je prý nyní schopna za měsíc vyrobit 105 000 plátů displejů, společnost by ji však mohla změnit tak, aby měsíčně vyráběla 60 000 plátů LTPO OLED displejů.

LG v současnosti dokáže ve své továrně v Paju vyprodukovat měsíčně pouze 5 000 plátů LTPO OLED panelů, nicméně má v plánu zde do příštího roku nainstalovat další zařízení, které mají výrobní kapacitu zvýšit až na 25 000 plátů za měsíc.

Související články

Dnes nejčtenější

.