Zavřít reklamu

První smartphone samostatného Honoru – Honor V40 – dorazí již za pár dní, konkrétně 18. ledna. Prostřednictvím čínské sociální sítě Weibo to potvrdila sama společnost.

Honor také na Weibo vypustil kratičký klip, kde telefon (přesněji řečeno jeho přední stranu) ukazuje. Novinka má zakřivený displej s minimálními rámečky a vlevo umístěným dvojitým průstřelem. Designem se nápadně podobá smartphonu Huawei nova 8 Pro 5G, který právě dnes vstupuje do prodeje.

Podle neoficiálních informací dostane Honor V40 do vínku OLED displej s úhlopříčkou 6,72 palců a podporou obnovovací frekvence 120 Hz, nový vlajkový čipset MediaTeku Dimensity 1000+, 8 GB operační paměti, 128 nebo 256 GB vnitřní paměti, čtverný fotoaparát s rozlišením 64 nebo 50, 8, 2 a 2 MPx, baterii s kapacitou 4000 mAh, podporu rychlého nabíjení s výkonem 66 W a softwarově by měl být postaven na Androidu 10 a uživatelské nadstavbě Magic UI 4.0.

Jak z našich předchozích novinek víte, Huawei prodal Honor v listopadu loňského roku, protože se vinou stále přísnějších amerických sankcí ocitl „pod enormním tlakem“. „Nový“ Honor již poodhalil své ambice na letošní rok a nejsou vůbec nesmělé – chtěl by na čínském trhu prodat 100 milionů smartphonů a stát se tak tamní jedničkou. O prvenství však bude muset bojovat se svou bývalou mateřskou společnost Huawei, která s pomocí Honoru největšímu smartphonovému trhu na světě dosud neochvějně vládla.

Související články

Dnes nejčtenější

.