Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek víte, Huawei se pod stupňujícím se tlakem amerických sankcí rozhodl koncem minulého roku prodat svou divizi Honor. Krátce poté se objevily zprávy, že dodavatel čipů Qualcomm a nyní samostatný Honor jednají o obnovení spolupráce. Ty nyní podle serveru Android Authority potvrdil čínský web Sina Finance.

Web přesněji řečeno tvrdí, že strany se již domluvily, přičemž se odvolává na zdroje z Honoru. Podle něj také Qualcomm nevyžadoval souhlas regulátora, aby s Honorem mohl pracovat, jelikož Honor na černé listině amerického ministerstva obchodu nefiguruje.

Pokud jsou informace webu správné, byl by to pro Honor zásadní „deal“, protože dodávky čipů pro něj byly (a pro jeho bývalou mateřskou společnost) jedním z největších problémů. Když Honor ještě spadal pod Huawei, byl silně závislý na interních čipech Kirin, které ale čínský technologický gigant (prostřednictvím své dceřinky HiSilicon) kvůli americkým sankcím nemůže již nějakou dobu vyrábět.

Qualcomm je v oblasti čipů považován za globální jedničku, takže obnovená spolupráce s ním by pro Honor byla velkou výhrou. Pokud společnosti skutečně začaly znovu spolupracovat, je velice pravděpodobné, že ještě letos uvidíme smartphone Honoru poháněný nejnovějším vlajkovým čipem Qualcommu Snapdragon 888.

Související články

Dnes nejčtenější

.