Zavřít reklamu

Jak známo, Samsung je jedničkou na trhu s malými OLED displeji, ale až do předminulého roku se nevěnoval výrobě velkých OLED obrazovek pro zařízení jako laptopy nebo televizory. Společnost nyní oznámila, že v letošním roce nabídku laptopů s OLED obrazovkami rozšíří, a na YouTube zveřejnila video, ve kterém vyzdvihuje nejdůležitější vlastnosti těchto panelů.

OLED displeje Samsungu podle jeho dceřinky Samsung Display nabízejí „filmové a ultračisté barvy“ a všechny další výhody OLED obrazovek, jako jsou hluboké černé odstíny (0,0005 nitů), vysoký kontrastový poměr (1000000:1) a skvělá viditelnost na přímém slunci.

OLED displeje Samsungu pro tento segment rovněž nabízejí 120% pokrytí barevného prostoru a 85% pokrytí HDR. Očekává se, že jihokorejský technologický gigant o OLED panelech pro laptopy prozradí více v rámci svého zítřejšího eventu s názvem The First Look.

Samsung již koncem minulého roku představil nabídku svých laptopů pro letošní rok, žádná z novinek však nepoužívá OLED displeje. Ještě letos by však mohl uvést na scénu více laptopů s těmito obrazovkami. Loni jeho dceřinka dodala OLED panely společnostem Asus, Dell, HP, Lenovo a Razer. Nyní technologický obr říká, že má v plánu představit OLED panel s úhlopříčkou 15,6 palců a rozlišením Full HD.

Související články

Dnes nejčtenější