Zavřít reklamu

Samsung téměř přesně před rokem uvedl na scénu QLED televizor s rozlišením 8K a letos podle všeho svou nabídku 8K televizí rozšíří. Očekává se, že své nové 8K televizory odhalí zítra v rámci akce The First Look a na veletrhu CES 2021, který začíná příští týden. Technologický obr nyní oznámil, že jeho televizory budou kompatibilní s aktualizovanými standardy organizace 8K Association.

Organizace nedávno aktualizovala požadavky pro televizory, aby mohly obdržet její certifikát 8KA Certified. Kromě stávajících požadavků na rozlišení, jas, barvu a standardy v oblasti konektivity se nyní od 8K televizorů požaduje, aby byly kompatibilní s širší sadou standardů pro dekódování videa a vícerozměrným prostorovým zvukem.

„S podporou organizace 8K Association při propagaci standardů, které zahrnují audio-video výkon a standardy rozhraní, očekáváme, že 8K televizory si vybere více domácností a že v těchto domácnostech bude v letošním roce k dispozici více obsahu pro 8K, který nabídne výjimečný zážitek z domácího kina,“ uvedl ředitel oddělení pro plánování produktů společnosti Samsung Electronics America Dan Schinasi.

Organizace zahrnuje značky televizorů, kina, studia, výrobce displejů, značky procesorů a další. Nikoho asi nepřekvapí, že právě Samsung a Samsung Display patří mezi její stěžejní členy.

Související články

Dnes nejčtenější

.