Zavřít reklamu

Nový rok už klepe na dveře a s jeho příchodem nadchází i čas různého bilancování, kterému neunikne ani náše oblíbená společnost z Jižní Korei. Samsungu se v uplynulém roce povedlo spustu věcí, my ale vypíchneme tři z nich, které jsou podle nás nejdůležitější a ukazují směr, jímž by se jihokoresjká společnost mohla v budoucnu úspěšně ubírat.

Samsung Galaxy S20 FE

1520_794_Samsung-Galaxy-S20-FE_Cloud-Navy
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Regulérní řada S20 byla tento rok pro Samsung úspěchem, tak jako skoro každý jiný rok. Ročník za ročníkem jihokorejská společnost ukazuje, že dokáže  nakombinovat ty nejlepší konvenční vlastnosti chytrých telefonů a vyrobit tak skutečně prémiové zařízení, které si svou cenovku jasně zaslouží. Trh s telefony vyšší třídy ovšem nedosahuje takového objemu jako trh s o něco levnějšími přístroji vyšší střední třídy. A v tomoto sektrou se v roce 2020 vyloupl nečekaný drahokam.

Samsung Galaxy S20 FE (fan edition) se stal součástí nástupu zařízení, které nabízejí prémiové kvality v o něco nižší cenové hladině. I když o šest tisíc levnější fan edition musí kvůli nižší konečné ceně dělat několik kompromisů (displej s nižším rozlišením, plastové šasi), chvála se na ní snáší ze všech stran. Pokud chcete přístroj se sepecifikacemi vlajkových lodí za nižší cenu, určitě se vyplatí o tomhle telefonu popřemýšlet.

Vylepšené skládací telefony

SamsungGalaxyFold
Zdroj: unsplash.com

Zatímco v roce 2019 byly skládací telefony nemotornými veřejně dostupnými protottypy, právě uplynulý rok jim vlil do žil spoustu nového života. Díky řadě lekcí, které Samsung dostal při výrobě první generace Galaxy Z Fold a Galaxy Z Flip mohl vypustit mezi dychtivě očekávající zákazníky upravenou verzi obou zařízení, která se v obou případech na výsost povedla.

Galaxy Z Fold 2 ze zbavil širokých rámečků svého předchůdce a přišel s lepším pantem a celkovou konstrukcí rozevíratelného displeje. Z druhého Galaxy Z Flip se na druhou stranu stal mobil pro ty, kteří hledají kompaktní zařízení, nechtějí se ale vzdát všech výhod velkých displejů. Samsung je jediným výrobcem, který do výroby skládacích zařízení pořádně šlápnul. Uvidíme, jak se mu jeho iniciativa vyplatí v následujících letech.

Samsung Galaxy Watch 3

1520_794_Samsung-Galaxy-Watch3_black
Zdroj: Redakce Samsung Magazine

Nositelná zařízení jsou stále chytřejší a stávají se pro některé z nás nerozlučitelnými pomocníky, kterým svěřujeme své zdraví a pohodu i během každonočního odpočinku. Samsung se v roce 2020 blýsknul třetí generací svých chytrých hodinek Galaxy Watch 3. Do menšího těla přístroje dokázala společnost vměstnat spoustu nových funckí.

Třetí generace hodinek nabídla kromě jiného i elektrokardiograf, který dokáže bez přestábní kontrolovat správnou činnost vašeho srdce, a technologii V02 Max, která sleduje obsah kyslíku v krvi. O zdraví se nejlepší androiďácké hodinky starají pomocí elegenatního vzhledu, za který se nemusí stydět ani žádné „konvenční“ hodinky.

Samsungu se kromě jednotlivých produktů samozřejmě dařilo i obecně. Firma zaznamenala i přes náročné období pandemie nového koronavitu rekordní příjmy. Dařilo se ji jak v oblasti chytrých telefonů a tabletů, tak například i na trhu s televizory, na kterém nabízí jedny z nejpokročilejších modelů, které můžete v současnosti sehnat.

Související články

Dnes nejčtenější