Zavřít reklamu

Současná situace kolem pandemie nového koronaviru sice nenahrává klasickým silvestrovským oslavám, menší domácí sešlosti se však ani tento rok jistě bez alkoholu neobejdou. Ranní bolení hlavy většinou zvěstuje daň z předcházejícího večera plného dopřávání si dobrého jídla a kvalitního pití. Svět se ovšem pro některé z nás prvního ledna nezastaví. Pokud potřebujete na začátku nového roku usednout za volant či dělat jinou kognitivně náročnější činnost, je příhodné vědět, kdy vám alkohol z těla zcela vymizí. Pro takové případy jsou tu alkoholové kalkulačky, které vám dokážou v takových situacích poradit.

Na Androidu existuje nespočet různých aplikací, které slibují přesný výpočet hladiny alkoholu v krvi. Mnohé z nich jsou ovšem nedostatečné a nepodporují některé užitečné funkce. My doporučujeme aplikaci AlcoTrack, která celý proces zaznamenávání vypitého alkoholu nejlépe zjednodušuje a přitom nabízí spoustu dodatečných informací pro zvědavé pijany.

Při prvním spuštění vás aplikace požádá o údaje jako je vaše výška, hmotnost, věk a pohlaví, ty přispívají k rychlosti, jakou je vaše tělo schopno odbourávat alkohol. AlcoTrack se vás také zeptá, jestli ho chcete použít jako jednoduchý záznamník nebo jako pomocníka při abstinenci. Na začátku je také rozumné zavítat do nastavení a upravit limit při řízení, který aplikace sama od sebe nastavuje na 0,4 promile. V České republice i na Slovesnku je tolerance nulová.

AlcoTrack funguje formou zaznamenávání vypitého alkoholu. U každého nápoje si určité jeho objem a obsah alkoholu, přičemž si můžete vybrat z předpřipraveného seznamu, a dobu, za kterou jste ho vypili. Aplikace vám poté poví, kolik promile máte právě v krvi a za jak dlouho byste měli vystřízlivět. Data prezentuje působivě pomocí jednoduchého grafu a souhrnu informmaví pod ním. Nesmíte však zapomínat na to, že informace podané aplikací jsou pouze orientační a výsledný podíl alkoholu v krvi se liší člověk od člověka.

Související články

Dnes nejčtenější

.