Zavřít reklamu

Teploty venku začínají často klesat pod nulu, a spolu s tím vyvstává pro řadu majitelů smartphonů otázka, jak zajistit, aby jejich zařízení nedošlo v mrazu k újmě. Jakkoli na vás může váš smartphone působit dojmem odolnosti, teploty okolo bodu mrazu pro něj ve skutečnosti nejsou dobré, proto vám v dnešním článku poradíme, jak se o něj v zimě starat.

Pozor na vlhkost

Vašemu smartphonu mohou uškodit nejen nízké teploty, ale také přechody ze zimy do tepla, kdy může docházet například ke kondenzaci par a zvýšené koncentraci vlhkosti. Pokuste se tedy vyvarovat přílišným teplotním skokům. Pokud jste se vrátili z opravdu velké zimy do skutečně teplého prostředí, nechte svůj telefon nejprve v klidu odpočívat a aklimatizovat se – nenabíjejte jej, nezapínejte, ani na něm nepracujte. Po půl hodině by měl být již přizpůsoben změně teploty a nic by mu nemělo hrozit.

Stále v teple

Pokud se pohybujete v opravdu mrazivých teplotách, pokuste se svůj telefon venku pokud možno nepoužívat a zbytečně jej nevystavujte mrazu. Dopřejte mu dostatek tepla – noste ho ve vnitřních kapsách bundy nebo kabátu, vnitřní kapse kalhot, případně pečlivě schovaný v tašce nebo batohu. Zejména u starších zařízení tím předejdete možnému poškození nízkou teplotou. Při nízkých teplotách má baterie vašeho smartphonu sklon k rychlejšímu vybíjení, může dojít i ke zhoršení výkonu vašeho telefonu. Pokud dojde k tomu, že váš smartphone přestane vlivem nízkých teplot fungovat, uložte jej na teplé místo – do kapsy nebo tašky. Po příchodu domů mu nechte nějaký čas na odpočinek, poté ho můžete opatrně zkusit zapnout a připojit k nabíječce – měl by začít opět fungovat, a stejně tak by se měl vrátit k normálu i chod jeho baterie.

Dnes nejčtenější

.