Zavřít reklamu

Pokud jste jako my a již od Štědrého dne poctivě sledujete pohádky v televizi, zatímco ujídáte cukroví a užíváte si záře vánočního stromečku, vůbec bychom se vám nedivili, kdyby vás jaksi omrzely. Pakliže tak máte povinné letošní shlédnutí Sám doma za sebou a nemáte do čeho píchnout, máme pro vás dobrou zprávu. Ačkoliv se v éře streamovacích platforem dá pustit cokoliv a kdykoliv, máme pro vás pět povedených vánočních filmů, které se obejdou bez předplatného i nutnosti cokoliv stahovat. Pustit si je totiž můžete i na YouTube, a to v plné verzi. Z větší části se jedná o klasiky, ale kdy jindy dohnat starobylé, ale přesto stále vynikající vánoční filmy, když ne teď?

O Vánoční hvězdě

Nebyly by to správné Vánoce, aby se v televizích neobjevila i nějaká ta česká pohádka, která rozvíří stojaté vody kinematografického průmyslu. Zatímco loni u kritiků a široké veřejnosti příliš počin neobstál, letos je situace zcela jiná. Filmaři se totiž vytasili s pohádkou O Vánoční hvězdě, která nešetří vtipem, nabízí pěkně odlehčenou atmosféru a především si pohrává i s originálním námětem a zpracováním. Jasně, o žádnou světovou špičku se nejedná, ale jako taková hezká a po příběhové stránce poměrně smysluplná vánoční kulisa rozhodně postačí. Na plné znění se tak můžete podívat níže.

Tajemství Vánoc

Potkali jste někdy Grinche v životní velikosti, jen ne tak zeleného a ošklivého? Pokud ne, měli byste zbystřit. Vánoční komedie Tajemství Vánoc totiž vypráví o Kate Harperové, televizní zpravodajkyni, která se zabývá informováním o nejnovějších událostech. Problém je jediný, a to, že Kate nenávidí Vánoce od té doby, co si zažila nepříliš povedené sváteční období. Naštěstí se ale i pro ni najde naděje a jak už to tak u komedií bývá, do života jí vstoupí nečekané poznání, které výrazně přepíše její dosavadní pohled na svět a možná ji i donutí dívat se na Vánoce optimističtěji. Částečně za to však mohou její šéfové, kteří ji za trest pošlou do malého usedlého městečka hledat kouzlo Vánoc.

Srdce k pronajmutí

Vžijte se na chvíli do kůže milionáře, který pracuje ve vrcholovém managementu jedné z továren a podepisuje lukrativní smlouvy. Dost toho nacestuje, občas si užije i nějakou tu zábavu a na první pohled mu více méně nic neschází. A právě o tom začne mladý úspěšný obchodník polemizovat poté, co chce nadřízený poznat jeho rodinu. Problém však tkví v tom, že žádnou nemá, a tak se rozhodne sehrát důmyslné divadlo. Požádá tak svou zaměstnankyni, aby se na chvíli vydávala za jeho manželku, a jak už to tak u podobných filmů bývá, jen u divadla to nezůstane. Srdce k pronajmutí je poměrně povedený romantický film, který tak nějak zahřeje u srdce, jak napovídá název, a nastolí pořádnou vánoční atmosféru.

Vánoční koleda

Pravděpodobně jedním z nejpovedenějším a zároveň nejopomíjenějších vánočních filmů je i Vánoční koleda, snímek, který se sice na dnešní poměry může zdát poněkud archaický, ale i v této době se jedná o vynikající kousek, který by na vašem radaru neměl chybět. Jak již název napovídá, film se výrazně inspiruje u stejnojmenné knihy Charlese Dickense, který vypráví o protivném staříkovi, jemuž záleží pouze na penězích a jím samotném. Naštěstí ho včas navštíví tři duchové, kteří mu nabídnou prozření a zároveň nápravu. Nečekejte však poněkud tísnivý a vážný podtón jako je tomu v Dickensově knize, právě naopak.

Veselé Vánoce, pane Beane

Dobře, víme, že tady trochu podvádíme, nicméně Mistra Beana zná pravděpodobně každý. Tenhle legendární britský komik se zapsal do historie a pravděpodobně do všeho, kam se zapsat mohl. Není tedy divu, že v 90. letech vznikl speciální celovečerní díl, který obsahuje samostatný příběh a v podstatě funguje jako film. Samozřejmě nechybí patálie pana Beana a nevraživost jeho okolí, které je velmi často kousky tohoto komika pořádně rozčarováno. Pakliže se tedy chcete vážně pořádně zasmát a romantické filmy vám příliš nevoní, popřípadě dobře zvládáte angličtinu, byť se ve filmu moc nemluví, není lepší volby než právě snímek Veselé Vánoce, pane Beane, který vám dá nejen přičichnout ke kouzlu tehdejších Vánoc, ale také vám pěkně podráždí bránici.

Témata: , ,

Dnes nejčtenější

.