Zavřít reklamu

Den, na který jsme všichni celý rok čekali, konečně nastal. Byli jste tak hodní, že jste dostali telefon od Samsungu? Pročtěte si několik našich tipů, které by se vám mohli hodit do začátku.

Krok první – vybalení

Kdo by to neznal, nadšení z toho, že jste dostali jiný, než měkký dárek a navíc se jedná o něco tak úžasného, jako je telefon, ale odložte ještě na chvíli své nadšení stranou a při vybalovaní telefonu z krabičky buďte opatrní a uschovejte si úplně všechno, co v krabičce najdete, každý plastový dílek. Jednou se totiž může stát, že vaše srce zatouží po novější generaci smartphonu a váš stávající budete chtít prodat. Pokud budete nabízet telefon s kompletním balením, které navíc bude nějak vypadat, budou vaše šance na udání zařízení mnohem vyšší, navíc si budete moci říct vyšší cenu.

Krok dva – Co že jsem to vlastně dostal?

Jelikož na rozdíl od jiných společností nabízí Samsung široké portfolio svých telefonů, bylo by dobré zjistit, jakýže smartphone vám byl darován. Tento údaj rozhodně najdete hned na krabičce. Podle toho si pak můžete vybrat různé příslušenství a najít si návod. Čímž se dostáváme k další části, prohledejte pořádně krabičku od telefonu a pročtěte si manuál, pokud jej nemůžete nalézt, nezoufejte, měl by být uložený také přímo ve smartphonu a to v Nastavení, pod záložkou Tipy a uživatelská příručka.

Krok tři – první spuštění

Nyní se dostáváme k tomu, na co všichni čekáme – první spuštění. Nahmatejte spouštěcí tlačítko a podržte jej. Telefon se začne zapínat, poté už jen stačí řídit se pokyny na obrazovce, které vás provedenou nezbytnými i volitelnými funkcemi, které zajistí bezpečný a pohodlný chod zařízení. Aby bylo možné provádět zálohu fotek, videí, hudby i nastavení, budete potřebovat účet Google, pokud jej nevlastníte, telefon vám poradí, jak jej založit. Dříve bylo nutné vytvořit také účet Samsung, ale nyní postačí pouze ten od Googlu.

Krok čtyři – projděte si nastavení

Jakmile se nastaví všechny důležité věci, přejděte sami do Nastavení a postupně si projděte všechny položky, zaměřte se na speciální funkce, které váš telefon má navíc. Některé z nich určitě shledáte praktickými a budete je hojně využívat. Nezapomeňte nastavit, jak budete telefon odemykat, v každém zařízení s jistotou naleznete možnost odemykaní PINem. Pokud máte vybavenější smartphone, naleznete zde také otisk prstu či obličej.

 

Krok pět – personalizace

Telefon, který jste právě dostali je jen váš a podle sebe si můžete upravit také vzhled systému, přejděte do Nastavení a vyberte Motivy. Otevřou se vám téměř neomezené možnosti jak upravit celý design prostředí najednou nebo zvlášť pozadí a ikony. Dávejte však pozor, některé položky jsou placené, jiné zdarma.

Krok šest – výběr příslušenství

Když máte svůj smartphone nastavený a upravený pod sebe, je na čase zjistit, jaké příslušenství se pro váš telefon prodává. Spoustu modelů od Samsungu má slot na microSD karty, které slouží k rozšíření paměti. Za mě můžu doporučit karty právě z dílny jihokorejské společnosti, neměl jsem s nimi jediný problém, naopak od známých poměrně často slýchávám, jak se jim u jiných značek stalo, že se jim například najednou smazaly všechny fotky.

Důležitá je samozřejmě také ochrana smartphonu před mechanickým poškozením, s tím pomohou obaly nebo pouzdra. Opět je k dispozici nepřeberné množství tohoto příslušenství a je jen na vás, co si zvolíte právě vy. Silně doporučujeme také ochranné sklíčko nebo folii na displej, tyto vychytávky ve spoustě případů zabrání tomu, aby vám při pádu zařízení popraskal displej.

Lze telefonem platit?

To zjistíte poměrně snadno, stáhněte horní lištu a podívejte se, zda se zde nachází položka NFC. Pokud ano, máte vyhráno, stačí najít aplikaci Google Pay a nastavit platební kartu.

Jak si můžu stáhnout do telefonu aplikace?

Je to snadné, stačí vyhledat v seznamu již nainstalovaných aplikací položku Obchod Play a můžete začít stahovat. Telefony značky Samsung mají však také svůj vlastní obchod s názvem Galaxy Store, také zde najdete nejen aplikace, ale i spoustu dalšího obsahu jakou jsou již zmiňované motivy či filtry pro fotoaparát.

Věříme, že vám náš stručný návod pomohl alespoň v začátcích a pokud by vám v něm přece jen něco chybělo, nestyďte se položit svůj dotaz v komentářích, které naleznete pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.