Zavřít reklamu

Vlastníte telefon, který ještě stále disponuje 3,5mm jackem pro připojení sluchátek a přáli jste si na Vánoce nová sluchátka, ale pod stromečkem jste našli místo klasických sluchátek ta bezdrátová a nevíte, co si s nimi počnete? V tom případě jste zde správně, projděte si našeho bleskového průvodce.

Pozor na obaly

Chovejte se ke svým sluchátkům s notnou dávkou opatrnosti už při jejich vybalování, každou, i tu nejmenší součást balení si uschovejte a pokud možno nepoškoďte. A to pro případ, že byste chtěli později sluchátka prodat a koupit si novější. Kompletní balení je v případě prodeje vždy plusem.

Galaxy Buds, Galaxy Buds+, Galaxy Buds Live, které jsou ty mé?

Společnost Samsung se už nějakou tu dobu na trhu s bezdrátovými sluchátky angažuje a proto je třeba nejprve zjistit, kterou variantou jste byli obdarováni. Bude se vám to hodit, pokud nenajdete v balení uživatelskou příručku a budete ji hledat na webu samsung.com v sekci podpora.

Není ucho jako ucho…

Ať už se nyní těšíte z jakýchkoliv sluchátek z dílny Samsungu, naleznete v krabičce u hodinek jednu sadu gumiček navíc, nejedná se o náhradní díly. Jihokorejský technologický gigant si je dobře vědom, že každý člověk má ucho jinak velké a proto přibalil celkem dvě velikosti gumiček, vyberte si tedy, která sedí právě vám.

Bez telefonu ani ránu

Nyní nachází ta chvíle CH – spojení sluchátek s telefonem. Abychom mohli Galaxy Buds propojit se smartphonem, je zapotřebí si stáhnout aplikaci Galaxy Wearable v aplikaci Obchod Play. Poté aplikaci otevřete, nachystejte si sluchátka řiďte se pokyny, které se zobrazí v Galaxy Wearable. Abychom byli přesní, otevřete pouzdro se sluchátky poblíž telefonu, tím je bude smartphone registrovat, sluchátka samotná nevyndávejte.

Poznejte svá sluchátka

Po spárování sluchátek s telefonem se vám zobrazí animace a snímky toho, jak sluchátka ovládat a jaké speciální funkce vaše sluchátka mají. Tento návod nepřeskakujte, pozorně si jej prohlédněte.

Co to tady na mě bliká?

Možná jste si všimli, malých světýlek, které se nachází zvenku a uvnitř pouzdra, jedná se o LED indikátory, které nás informují a stavu baterie sluchátek (dioda uvnitř) a nabíjecího pouzdra (dioda zvenku). Pokud kontrolka uvnitř svítí zeleně, znamená to, že sluchátka jsou plně nabita, červená barva signalizuje nabíjení. To samé platí i pro diodu vně pouzdra, ale máme zde i další barvy, které nás informují o stavu baterie:

  • po uzavření nabíjecího pouzdra bliká a pak zhasne červená barva – zbývající energie je nižší než 10%
  • po uzavření nabíjecího pouzdra svítí a pak zhasne červená barva – zbývající energie je nižší než 30%
  • po uzavření nabíjecího pouzdra svítí a pak zhasne žlutá barva – zbývající energie je mezi 30% a 60%
  • po uzavření nabíjecího pouzdra svítí a pak zhasne zelená barva – zbývající energie je více než 60%

Pokud je baterie v pouzdru i ve sluchátcích úplně vybitá, můžete je nabít dvěma způsoby, buď připojíte kabel s adaptérem k pouzdru a nebo použijete nabíječku bezdrátovou, je jen na vás, co vám více vyhovuje.

Co když mi sluchátko vypadne z ucha a já jej nebudu moci najít?

Samozřejmě se může stát, že si sluchátko špatně nasadíte a ono vám z ucha vypadne nebo vám upadne už při vytahování z pouzdra a někam se zakutálí a vy ne a ne jej najít. Nevadí, naštěstí s tímto Samsung počítal. Otevřete si aplikaci Galaxy Wearable a na úvodní obrazovce vyberte možnost Najít moje sluchátka a poté klepněte na Start. Podívejte se, zda se vám ztratilo levé nebo pravé sluchátko a to druhé ztlumte klepnutím na Ztlumit. Postrádaný kousek začne vydávat dost hlasitý zvuk a vy jej snadno naleznete.

Pokud jste úspěšně prošli všechny popsané kroky, můžete si začít užívat kvalitní bezdrátový poslech hudby. Pokud by vám v naší příručce přeci jen něco chybělo, můžete se se svým dotazy na nás obrátit v komentářích pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější

.