Zavřít reklamu

Hodinky jsou klasickým dárkem, který mohou pod stromečkem nalézt jak muži, tak ženy. Samozřejmě s dobou jdou i vánoční dárky, což znamená, že od původních ručičkových hodinek se přesunujeme spíše k chytrým hodinkám. abychom vám usnadnili seznamování s novými hodinkami od Samsungu, rozhodli jsme se pro vás sepsat několik tipů, které by se vám na začátku mohli hodit.

Rozbalení

Možná si říkáte, proč vůbec chceme mluvit o rozbalování hodinek, vždyť to přeci zvládne každý. To je sice pravda, ale pokud chcete hodinky v budoucnu někdy prodat a nahradit je novějším modelem, je dobré rozbalovat balení opatrně. Snažte se balíček co nejméně poškodit a žádné součásti nevyhazujte. Budoucí majitel ocení, když bude balení kompletní a když bude vypadat jako nové.

Seznámení

Samsung má ve své nabídce několik různých modelů ve své nabídce, zjistěte tedy na krabičce, jaký model jste obdrželi právě vy. Jsou to sportovní Galaxy Watch Active nebo Watch Active 2 či elegantní Galaxy Watch nebo Galaxy Watch 3? Jakmile se o tomto ujistíte, jako první si projděte příručku, jestliže ji nenaleznete v balení, určitě je k dispozici na webu samsung.com v sekci podpora nebo v aplikaci Galaxy Wearable.

Výběr řemínku

V balení svých nových hodinek naleznete dvě velikosti řemínku (v případě Galaxy Watch 3 dostanete bohužel pouze jeden řemínek), vyzkoušejte si obě a rozhodněte se, který vám lépe sedí. Přirozeně, není dobré když vás hodinky škrtí, ale ani když jsou volné. Důležitým krokem je také uvědomit si, z jakého materiálu je přiložený řemínek a zda na něj nejste alergičtí, mohli byste se potýkat s nepříjemnými kožními problémy. Nevyhovuje vám barva či materiál pásku? Nevadí, v internetových obchodech jich je nesčetné množství.

Připojení k telefonu

Konečně se dostáváme k té hlavní části. Stáhněte si z obchodu Google Play ve svém telefonu aplikaci Galaxy Wearable a následně ji spusťte a zapněte hodinky. Dále se jen stačí držet instrukcí a hodinky máte připojené a můžete je používat.

Aplikace Galaxy Wearable

Již zmiňovaná aplikace neslouží jen k připojení hodinek, ale také k jejich nastavení, v hodinkách totiž naleznete jen základní nastavení. To ale není vše, k čemu je Galaxy Wearable dobrá. Stáhnout a upravit zde můžete ciferníky a je jich opravdu hodně. Kromě toho zde pod záložkou Informace naleznete doporučení nejlepších aplikací a ciferníků.

Prostřednictvím Galaxy Wearable můžete své hodinky najít, přenést do nich obrázky či hudbu, aktualizovat jejich software či se informovat o tom, jak dlouho ještě vydrží baterie v hodinkách. Důležitou sekcí je Oznámení, zde totiž lze nastavit od kterých aplikací z telefonu chcete na hodinkách přijímat oznámení a případně na ně přímo přes hodinky odpovídat.

Sport především

Ať už jste obdrželi Galaxy Watch či Galaxy Watch Active, všechny modely v sobě ukrývají nespočet cvičení, které jsou detekovány buď automaticky nebo je můžete přímo v hodinkách spustit sami. K dispozici pak budete mít přehled o délce cvičení, spálených kaloriích nebo srdeční frekvenci. Navíc pokud si stáhnete ve svém telefonu aplikaci Samsung Health, naleznete přehledy i zde.

Kromě sportovních funkcí toho v hodinkách už moc nenajdete, většina dalších funkcí je dostupná prostřednictvím aplikací, které stáhnete z obchodu z aplikacemi. Můžete tak hodinky například využít jako navigaci nebo ovladač fotoaparátu svého telefonu a samozřejmě spoustu dalšího. A kde aplikace ke stažení najdete? V aplikaci Galaxy Store v záložce Hodinky.

Jde hodinkami od Samsungu platit?

Ne, hodinkami od Samsungu platit nelze, tedy rozhodně ne oficiální cestou. Jejich operační systém je totiž Tizen, který pochází z dílny samotného Samsungu. Platební služba Samsung Pay, přes kterou by se teoreticky platit dalo a jejíž autorem je rovněž již zmiňovaná jihokorejská společnost, není v Česku dostupná.

Bojím se, že si displej hodinek poškodím, existují krycí sklíčka?

Krycí sklíčka k hodinkám si pořídit můžete, na internetu se vyskytují skla pro Galaxy Watch i Galaxy Watch Active.

Doufáme, že se vám tento krátký manuál přišel vhod, v případě jakýchkoliv dotazů či problémů se na nás neváhejte obrátit v komentářích pod článkem.

 

 

Dnes nejčtenější

.