Zavřít reklamu

Jak jistě víte a sami jste si nejspíše zažili, ačkoliv jsou Vánoce brány jako svátky pohody a míru, ne vždy tomu tak je. Občas mohou být plné stresu, hádek nebo nedejbože úzkosti, která vám zkazí nejen překvapení pod vánočním stromečkem, ale i několik následujících dnů. Naštěstí ale v dnešní uspěchané době existuje řada aplikací, které vám pomohou se s tímto neduhem vyrovnat a zklidnit nejen tok myšlenek, ale celkově i změnit přístup k tak hektickému období. Proto jsme si pro vás připravili senzam 5 nejlepších pomocníků proti stresu, díky nimž se vyvarujete nepohodě a kdoví, možná vám jejich využití zajistí i nečekanou produktivitu.

Calm

Pravděpodobně nejznámější a světově nejuznávanější aplikací v tomto směru je Calm. Tahle příjemná a na první pohled nenápadná aplikace totiž zajistí řízené meditace, které vám uleví do stresu, pomohou vám spát a především díky nim zvládnete daleko více, než byste čekali. Kromě toho Calm sleduje i váš spánek, jeho kvalitu a především frekvenci. Nestane se vám tak, že budete celý den ospalí, nevrlí a nebo jen tak polehávat, protože jste to přehnali s cukrovím a nic se vám nechce dělat. Právě meditace vám tak pomohou zklidnit tok myšlenek, vypnout a směrovat svou energii tam, kde to má smysl. Pokud vás tak tento způsob odpočinku láká, zamiřte na Google Play a aplikaci si zdarma nainstalujte.

Pacifica

Mezi další populární aplikace patří i Pacifica. V ní pochopitelně nechybí již zmiňované meditace, avšak kromě této pomůcky nabízí i samotnou behaviorální terapii, díky níž dokážete ropoznat své emoce. Ačkoliv se to může zdát jako banalita, nenechte se zmást. Často totiž lidé neumí se svými emocemi pracovat, a buď je příliš potlačují, nebo naopak dávají svým impulzům příliš velký průchod. V každém případě se jedná o vynikajícího společníka, který vás naučí pracovat se vztekem, frustrací nebo všudypřítomnou úzkostí, která je bohužel vzhledem k aktuální situaci nevyhnutelná. Vzhůru na Google Play a dejte Pacifica, potažmo Sanvello šanci.

Yoga Studio

O józe a jejich účincích snad slyšel již každý, kdo někdy přišel do styku s nějakou relaxační metodou. Jen málokdo si ale troufne využít potenciál jógy naplno nebo se snad přihlásí na kurzy, kterých je všude kolem požehnaně. Aktuální situace však často prezenční přítomnost znemožňuje a další věcí je také finanční stránka, kdy kurzy nebývají úplně nejlevnější a ne vždy nabízí odpovídající kvalitu. Naštěstí existuje aplikace Yoga Studio, která pohlídá vaše zdraví a zároveň vám nabídne ty nejlepší metody, jak jógu provozovat. Nemusíte se bát, doma vás nejspíše nikdo neuvidí a vy si budete moci v klidu vychutnat příznivé účinky. Zamiřte tedy na Google Play a Yoga Studio vyzkoušejte.

Adult Colouring

Měli jste jako malí rádi omalovánky? Co takhle zkusit si omalovánky pro dospělé? Uznáváme, že tento nápad může znít na první dobrou šíleně a neprakticky, ale dejte tomu šanci. Konec konců, právě vybarvování je nejlepší formou terapie a ne nadarmo tento způsob využívá celá řada renomovaných psychoterapeutů. V každém případě není úplně ideální jen tak zajít do obchodu a nějaké omalovánky si koupit. Zaprvné totiž produkt ne vždy nabízí to, co zrovna hledáte a zadruhé bychom plně chápali, pokud se cítíte poněkud trapně. Proto je tu aplikace Adult Colouring, která vám umožní vybarvovat si obrázky podle svého gusta. Stačí navštívit Google Play a aplikaci si vyzkoušet.

Relax Melodies

Jako poslední tu máme něco pro milovníky hudby. Jasně, na YouTube či Spotify sice najdete celou řadu odpočinkových skladeb a relaxačních melodií, ale ne každá vám může úplně sednout a. I proto je ideální volbou sáhnout po nějaké aplikaci, která tento problém vyřeší za vás a nabídne vám odpovídající možnost. A tou aplikací je právě Relax Melodies, příjemná a intuitivní jednohubka, díky níž se kdykoliv můžete ponořit do své oblíbené skladby, zklidnit tok svých myšlenek a jen tak relaxovat. Díky speciální funkci brainwaves navíc aplikace sama najde nejvhodnější melodie a doporučí vám je nebo si můžete vytvořit relaxační hudbu úplně sami. Pokud je tedy hudba váš šálek kávy jak se uklidnit, stačí zamířit na Google Play a bezplatně si aplikaci stáhnout.

Související články

Dnes nejčtenější