Zavřít reklamu

Váš smartphone je každý den vystavován různým nečistotám a bakteriím. Ačkoliv na první pohled nemusí vypadat zašpiněně, měli byste mu pravidelně věnovat péči v podobě důkladné očisty. V dnešním článku si povíme, jak na to.

Pozor na vodu

Váš smartphone si bezesporu zaslouží tu nejlepší a pokud možno specializovanou péči. To znamená, že byste k jeho čištění neměli v žádném případě používat běžné saponáty, roztoky, prostředky s bělicím účinkem ani abrazivní materiály. Vyvarujte se také čištění portů s pomocí spreje se stlačeným vzduchem. Před samotným čištěním odpojte od svého smartphonu veškeré kabely, zbavte ho krytu či obalu, a pro větší pohodlí při čištění jej pro jistotu také vypněte. Pokud své zařízení chcete zároveň také vydezinfikovat, můžete použít 70% roztok izopropylalkoholu. Použít můžete také speciální prostředky, určené přímo k čištění elektronických zařízení. Nikdy neaplikujte prostředky přímo na povrch vašeho smartphonu – opatrně je naneste na měkký, čistý hadřík, který nepouští vlákna, a důkladně jím očistěte svůj telefon.

Důkladně, ale opatrně

Vyvarujte se přílišnému tlaku a škrábání, obzvlášť v oblasti displeje – mohli byste jej nenávratně poškodit. K čištění portů a reproduktorů můžete použít malý, jemný štěteček, tyčinku na čištění uší, případně hodně měkký jednosvazkový zubní kartáček. V případě, že svůj smartphone čistíte za pomoci zmíněného roztoku izopropylalkoholu nebo speciálního čisticího prostředku, přetřete ho ještě na závěr důkladně, ale opatrně suchým měkkým hadříkem, který nepouští vlákna, a nezapomeňte se ujistit, že nikde nezůstala žádná tekutina.

Dnes nejčtenější

.