Zavřít reklamu

Když se počátkem letošního roku začala světem šířit koronavirová nákaza, začaly na intenzitě nabírat mimo jiné také diskuse o hygieně a dezinfekci. Na internetu se v této souvislosti objevovaly různé rady a návody, spotřebitelé projevovali neobvyklý zájem o nejrůznější příslušné pomůcky a řada lidí brala doslova útokem prodejny i e-shopy s dezinfekčními a čisticími prostředky. Hojně se diskutovalo také o různých způsobech dezinfekce a čištění mobilních zařízení. S jedním takovým produktem nyní přišla i společnost Samsung.

Zařízení s názvem UV Sterilizer spatřilo tento týden světlo světa v Thajsku. Firma ho propaguje jako antibakteriální pomůcku, která umí nejenom nabít smarpthone, chytré hodinky nebo bezdrátová sluchátka, ale zároveň příslušné zařízení také důkladně vydezinfikovat. UV Sterilizer je vskutku multifunkčním zařízením, o čemž svědčí mimo jiné také fakt, že ho lze využít i k čištění menších objektů, jako jsou třeba sluneční brýle. Cena sterilizátoru činí v přepočtu zhruba 1200 korun, rozměry nenápadně vyhlížejícího zařízení činí 228mm x 128mm x 49mm. Zatím není jasné, zda bude jeho prodej zahájen i v zemích mimo Dálný Východ.

UV Sterilizer není jediným způsobem, kterým společnost Samsung reaguje na pandemii COVID-19. Před několika měsíci například jihokorejský gigant zavedl službu dezinfekce svých zařízení, a investoval také desítky milionů dolarů do aktivit, spojených s celosvětovým bojem proti koronaviru.

Související články

Dnes nejčtenější

.