Zavřít reklamu

Velkému množství uživatelů telefonů Galaxy Note 9 a Galaxy S9 se začala po instalaci poslední aktualizace softwaru objevovat hláška „Aplikace Smart Call pravidelně přestává fungovat“. My vám přinášíme řešení tohoto problému, které bylo zveřejněno na Samsung fóru.

Aplikace Smart Call je systémová aplikace Samsungu, která slouží k hlášení a blokaci nevyžádaných hovorů. V praxi to znamená, že pokud je telefonní číslo identifikováno jako spam, můžete se před nebo i po přijetí hovoru rozhodnout, zda telefonní číslo zablokujete nebo nahlásíte. Pokud vyberete možnost Nahlásit, vyberete pak o jaký typ spamu se jednalo a číslo odešlete. Součástí aplikace Smart Call jsou také tzv. Místa. Tato funkce umožňuje hledání firem ve vašem okolí, například restaurací, obchodů a dalších, je možné také zobrazit podrobnosti o nich a samozřejmě také kontakt, Místa jsou totiž dostupná přímo v aplikaci Telefon.

Po krátkém představení, co to vlastně ten „Smart Call“ je přecházíme už k řešení problému, to by mělo být velmi snadné a drtivé většině uživatelů pomohlo. Stačí si otevřít v dotčeném zařízení Nastavení -> Aplikace -> v pravém horním rohu tapněte na tři tečky a vyberte možnost Zobrazit systémové aplikace. Pak v seznamu vyhledejte aplikaci Smart Call a klepněte na ni, poté stačí už jen klepnout na Úložiště a Vymazat data a Vymazat paměť. Poté by se už hláška „Aplikace Smart Call pravidelně přestává fungovat“ neměla objevovat.

Dejte nám vědět v komentářích, zda se váš problém vyřešil, případně zda se hláška po nějaké době znovu objevila. Setkali jste se s problémem i u jiných zařízení? Objevil se jiný problém? Podělte se s námi také.

Související články

Dnes nejčtenější

.