Zavřít reklamu

I když by se mohlo zdát, že v poslední době většina smartphonů střední třídy, včetně takových jako Google Pixel 5 nebo OnePlus Nord, používá čipy řady Snapdragon 700, Qualcomm nezapomněl na starší řadu Snapdragon 600. Na scénu nyní uvedl jejího nového zástupce, čip Snapdragon 678, který staví na dva roky starém Snapdragonu 675.

Snapdragon 678 bychom mohli nazvat „refreshem“ Snapdragonu 675, protože změn vskutku moc nepřináší. Je předně vybaven stejným procesorem Kyro 460 a grafickým čipem Adreno 612 jako jeho předchůdce. Výrobce nicméně procesor nataktoval o něco výše než minule – nyní dosahuje frekvence až 2,2 GHz, což představuje zvýšení o 200 MHz. Qualcomm podle svých slov provedl úpravy za účelem zvýšení výkonu i u GPU, na rozdíl od procesoru však neprozradil bližší informace. Lze každopádně očekávat, že celkové zlepšení výkonu čipsetu bude spíše malé, protože je jako předchůdce postaven na 11nm procesu.

Čip dále do vínku dostal obrazový procesor Spectra 250L, který podporuje natáčení videí v rozlišení 4K a fotoaparáty do rozlišení 48 MPx (nebo duální fotoaparát s rozlišením 16+16 MPx). Kromě toho podporuje očekávatelné fotografické funkce jako portrétní režim, pětinásobný optický zoom nebo fotografování za slabého osvětlení.

Pokud jde o konektivitu, Snapdragon 678 disponuje stejným modemem jako předchůdce, tedy modelem Snapdragon X12 LTE, Qualcomm jej nicméně vybavil podporou funkce s názvem License Assisted Access, který využívá nelicencované 5GHz spektrum v kombinaci s agregací mobilního operátora ke zvýšení kapacity. Za ideálních podmínek prý bude mít uživatel stále vysokou rychlost stahování, přičemž podle Qualcommu může modem poskytnout maximální rychlost stahování 600 MB/s. Vedle toho čip podporuje standard Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 5.0. Očekávaně zde pak chybí podpora 5G sítě.

Snapdragon 678 bude podle všeho po vzoru předchůdce pohánět zejména levné smartphony čínských značek jako Xiaomi nebo Oppo. V tuto chvíli není známo, jaký telefon jej bude používat jako první.

Dnes nejčtenější

.