Zavřít reklamu

Jak z našich předchozích novinek určitě víte, čínský smartphonový gigant Huawei se pod tlakem amerických sankcí rozhodl prodat svou divizi Honor. Nyní do éteru pronikly zprávy, podle nichž si již samostatná společnost na příští rok stanovila cíl prodat 100 milionů smartphonů. Není však jasné, jestli tím jsou míněny prodeje v Číně, nebo po celém světě.

Generální ředitel Honoru Zhao Ming měl nedávno na setkání se zaměstnanci v Pekingu prohlásit, že cílem společnosti je stát se čínskou smartphonovou jedničkou. Pokud se podíváme na data o tamním trhu, uvidíme, že v loňském roce Huawei (včetně Honoru) na něj dodal 140,6 milionu smartphonů. Druhé místo patřilo značce Vivo, která vyexpedovala 66,5 milionu smartphonů, třetí bylo s 62,8 miliony dodaných telefonů Oppo, čtvrté se 40 miliony smartphonů Xiaomi a do první pětky se ještě vešel Apple, který do obchodů dostal 32,8 milionu smartphonů. Podle všeho se tedy 100milionový cíl týká právě domácího trhu.

V den, kdy se Honor oddělil od Huawei, se zakladatel čínského technologického obra Žen Čeng-fej nechal slyšet, že současná smartphonová dvojka v nové společnosti už nedrží žádný podíl a že se nebude žádným způsobem podílet na rozhodování jejího managementu.

Pokud jde o globální kolbiště, Huawei ani Honor to podle předpovědí analytiků nebudou mít v příštím roce jednoduché. Nejpesimističtější prognózy počítají s tím, že tržní podíl prvně zmíněného se smrskne ze 14 % na 4 %, zatímco podíl druhého bude činit 2 %.

Související články

Dnes nejčtenější