Zavřít reklamu

Jak uvádí zpráva jihokorejského webu The Elec, Apple hodlá v v roce 2021 zvýšit produkci iPhonů s OLED displeji. Cupertinský smartphonový gigant podle webu očekává, že příští rok dodá na trh 160–180 milionů telefonů s tímto typem obrazovky, a aby mohl tento cíl splnit, zvýší prý nákupy OLED panelů od dceřiné společnosti Samsungu Samsung Display.

Jak známo, OLED displeje používají všechny modely řady iPhone 12, která by měla letos do obchodů dodat kolem 100 milionů kusů. Předpokládá se, že Apple použije tento typ obrazovky i u všech modelů řady iPhone 13.

Samsung Display podle informací jihokorejského webu The Elec doufá, že příští rok vybaví OLED panely přibližně 140 milionů iPhonů. Dalších 30 milionů podle odhadů Samsungu dodá LG a 10 milionů společnost BOE. Jinými slovy, dceřinka Samsungu zůstane i v roce 2021 hlavním dodavatelem OLED displejů pro iPhony.

Cílem LG, lépe řečeno jeho divize LG Display, je pak příští rok dodat OLED panely pro více než 40 milionů iPhonů, což by bylo přibližně dvakrát více, než kolik jich Applu poskytla letos. Více OLED displejů, než Samsung Display odhaduje, chce dodat Applu také BOE, konkrétně 20 milionů. Otázkou nicméně je, jestli se ambiciózní čínský výrobce displejů bude moci k dodavatelskému řetězci smartphonového kolosu vůbec připojit, jelikož jeho předchozí dva pokusy skončily neúspěchem – jeho produkty nesplnily přísné požadavky Applu na kvalitu.

OLED displeje, které cupertinský technologický gigant dostane příští rok pro iPhone 13, prý budou oproti těm, které používá iPhone 12, technologicky pokročilejší – dva ze čtyř modelů příští generace by měly používat technologii LPTO TFT (Low-Temperature Polycrystalline Oxide Thin film Transistor), která podporuje obnovovací frekvenci 120 Hz.

Související články

Dnes nejčtenější