Zavřít reklamu

Není to tak dávno, co jsme vás na stránkách Samsung Magazine informovali o tom, že by polovině prosince měla být představena další generace čipsetu Exynos. K představení dlouho a netrpělivě očekávaného Exynos 2100 mělo dojít dnes, ze strany Samsungu ale vládne ticho po pěšině.

V průběhu minulého týdne se na Twitteru objevilo krátké animované video, které mělo sloužit jako poděkování uživatelům a zároveň také jako příslib do budoucna. Všichni očekávali, že dnes bude představen zmíněný čipset, namísto něj se ale na internetu objevil další – tentokrát delší – trailer.

Společnost Samsung si pro své zákazníky a příznivce připravila reklamní spot, který má být zároveň poděkováním za jejich dosavadní přízeň. O připravovaném SoC Exynos 2100 jsme se ale opět nic dalšího nedozvěděli. Zmíněné video ale zároveň svým způsobem vypovídá o způsobu, jakým tým Exynos přistupoval k vývoji čipsetu Exynos 2100. Exynos tým mimo jiné uvádí, že si uvědomil, jak důležitá může být podpora ze strany příznivců, a jaký může mít dopad na její činnost. Tým ve svém prohlášení uvádí, že si je vědom toho, že své příznivce v poslední době zklamal. „Spolu se znovu získanou důvěrou v nadání našeho týmu jsme opět soustředili své úsilí na to, abychom splnili očekávání našich fanoušků vývojem zcela nového mobilního procesoru,“ uvádí Samsung.

Čipset Exynos 2100 by měl být vybaven jediným 2,91GHz X1 CPU jádrem, třemi 2,8GHz CPU výkonnými jádry Cortex A-78 a čtyřmi 2,21GHz jádry Cortex-A55 s s vysokou účinností. Součástí čipsetu má být i grafický čip Mali-G78. Zatím není jasné, zda bude představení tohoto čipsetu věnována celá konference, nebo zda uvedení proběhne formou tiskové zprávy. Je také možné, že se vše podstatné dozvíme až spolu s oficiálním představením smartphonu Samsung Galaxy S21.

Dnes nejčtenější

.