Zavřít reklamu

Samsung zcela nepřekvapivě dominuje trhu se „skládacími“ telefony. Report od společnosti DSCC (Display Supply Chain Consultants) předpovídá, že korejský technologický gigant ukončí tento kalendářní rok s podílem 88% na trhu se skládacími displeji. Za třetí čtvrtletí roku dominoval Samsung ještě výrazněji. Během tohoto období prodal 96% všech prodaných zařízení se skládacím displejem. Nejvíce se u zákazníků dařilo Samsungu Galaxy Z Fold 2 a Galaxy Z Flip.

Tyto statistiky nejsou žádným překvapením. Samsung do tohoto segmentu investuje nemalé peníze a podle všeho v něm vidí budoucnost smartphonů. Konkurence je v tuto chvíli pro koresjkou společnost takřka bezvýznaná. Na trh se skládacími telefony se přidala Motorola se svým novým Razrem a Huawei s Mate X. Všechny zmíněné telefony však vyjdou na slušnou částku. Opravdový boom skládacích zařízení nás tak evidentně teprvě čeká, například s potenciálním levnějším Galaxy Z Fold.

Samsung na příští rok prý plánuje čtyři skládací modely. Čekáme nové, vylepšené verze řad Z Fold a Z Flip, každé ve dvou různých provedení. Spekuluje se právě o levnější verzi Galaxy Z Fold 3, která by mohla podobná zařízení katapultovat do maintreamových vod. Jak se líbí skládací zařízení vám? Myslíte, že nás příští rok čeká skládací revoluce, Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější