Zavřít reklamu

Google přidal do mobilní verze svého vyhledávače 50 nových zvířat, které si lze zobrazit v rozšířené realitě. Namátkou je to žirafa, zebra, kočka, prase nebo hroch či psí plemena jako čau-čau, jezevčík, bígl, buldok nebo corgi (trpasličí pes pocházející z Walesu).

Google začal 3D zvířata do svého vyhledávače přidávat od poloviny loňského roku a od té doby do něj přibyla celá řada „přírůstků“. V současnosti je možné si v tomto módu prohlížet například tygra, koně, lva, vlka, medvěda, pandu, koalu, geparda, leoparda, želvu, psa, tučňáka, kozu, jelena, klokana, kachnu, aligátora, ježka, hada, orla, žraloka nebo chobotnici.

Americký technologický gigant se dokonce spojil s několika muzei, aby vytvořil 3D verze prehistorických zvířat. To svědčí o tom, že v této funkci vidí i vzdělávací potenciál.

Mimoto je možné si ve 3D prohlížet nejrůznější předměty, včetně částí lidského těla, buněčných struktur, planet a jejich měsíců, několika aut značky Volvo, ale i unikátů jako velitelský modul Apolla 11 nebo Chauvetova jeskyně.

K zobrazení 3D zvířat je třeba mít androidový telefon s verzí Android 7 a vyšší. Pokud s nimi chcete interagovat v AR, je nutné, aby váš smartphone podporoval platformu Googlu pro rozšířenou realitu ARCore. Potom již jen stačí si v aplikaci Googlu nebo prohlížeči Chrome vyhledat „podporované“ zvíře (např. tygra) a ve výsledcích hledání klepnout na AR kartu, která říká „Meet a life-sized tiger up close“ („setkej se zblízka s tygrem v životní velikosti“). Pokud máte telefon podporující zmíněnou AR platformu, můžete se s ním setkat třeba v obývacím pokoji.

Související články

Dnes nejčtenější