Zavřít reklamu

I když světu již delší dobu vládnou chytré telefony, jsou regiony, ve kterých zákazníci stále upřednostňují „hloupé“ telefony – jde zejména o rozvojové země. Ne všichni vědí, že na tomto trhu působí i jinak smartphonový gigant Samsung. A podle nové zprávy společnosti Counterpoint Research se mu na něm daří – ve třetím čtvrtletí byl globálně třetím největším výrobcem tlačítkových telefonů, když jich prodal přes 7 milionů.

Samsung třetí místo sdílí s společnost Tecno a jeho tržní podíl činí 10 %. Podle nové zprávy se mu v předposledním čtvrtletí letošního roku podařilo prodat 7,4 milionu klasických telefonů. Jedničkou trhu je společnost iTel (stejně jako Tecno pochází z Číny), jejíž podíl byl 24 %, dvojkou finská HMD (prodávající telefony pod značkou Nokia) s podílem 14 % a čtyřkou indická Lava se 6 procenty.

V regionu Blízkého východu a Afriky, což je největší světový trh s tlačítkovými telefony, Samsung figuroval na čtvrtém místě s podílem jen 2 %. Jednoznačným lídrem zde byl iTel, jehož podíl činil 46 %. Nejúspěšnější byl Samsung naopak v Indii, kde skončil druhý s podílem 18 % (jedničkou na tomto trhu byl opět iTel s podílem 22 %).

Zpráva také uvádí, že globální dodávky klasických telefonů z roku na roku klesly o 17 % na 74 milionů. Největší „sešup“ přitom zaznamenala Severní Amerika, kde se dodávky propadly o 75 % a mezikvartálně o 50 %.

Dnes nejčtenější

.