Zavřít reklamu

Samsung v poslední době věnuje své platformě pro chytrou domácnost SmartThings více pozornosti a snaží se ji všelijak vylepšovat a podporovat stále více zařízení. Nyní jihokorejský technologický gigant oznámil, že v lednu příštího roku integruje do platformy zařízení řady Google Nest.

Díky certifikaci WWST (Works With SmartThings) dostanou uživatelé zařízení Google Nest, jako jsou například kamery, dveřní zvonky či termostaty, nové nástroje, jak je ovládat.

Cílem Samsungu ohledně SmartThings je zvýšit kompatibilitu pro spotřebitele a také zjednodušit vývoj chytrých technologií pro vývojáře. Technologický obr ústy viceprezidenta pro oblast IoT Ralfa Eliase uvedl, že je „odhodlán vytvořit univerzální systém, kde všechna zařízení pro chytrou domácnost mohou fungovat pohromadě“.

Tyto cíle reflektuje právě partnerství s Googlem, ale i nedávno oznámená spolupráce s automobilkou Mercedes-Benz. Od příštího roku budou s platformou propojeny vozy Mercedes-Benz třídy S.

IoT platforma SmartThings, kterou Samsung spustil v roce 2011, v současné době zahrnuje více než 60 milionů uživatelů napříč 10 miliony domácností. Není však největší platformou tohoto druhu na světě – toto prvenství patří čínskému technologickému kolosu Xiaomi, do jehož platformy je v tuto chvíli zapojeno téměř 290 milionů zařízení (nepočítaje v to smartphony a laptopy).

Související články

Dnes nejčtenější