Zavřít reklamu

Veletrh spotřební elektroniky CES se sice příští rok neodehraje na svém klasickém místě konání v Las Vegas, o akci ale úplně nepřijdeme. CES 2021 se přesune do virtuálního prostoru a kus času a pozornosti si pro sebe utrhne i Samsung. Korejská firma sice na veletrhu nepředstaví nové telefony, měli bychom se ale dočkat její vize budoucnosti televizorů. Hlavním bodem programu budou pro společnost 12. ledna představení nových zařízení s 8K Ultra HD displejem a zřejmě i několika nových kusů příslušenství v podobě projektorů a soundbarů.

Kromě klasických LED televizorů s větším rozlišením si zřejmě Samsung na známou konferenci přichystá odhalení prvních televizí s pokročilejšími metodami zobrazování. S MicroLED modely už má firma nějaké zkušenosti, proslýchá se ale že by mělo brzy dojít i k odhalení z výrobního hlediska flexibilnějších Mini-LED televizorů. Ty by měly přinést velice kvalitní zobrazovadla i do segmentu nižší střední třídy.

Úplně si ale nedělejte naděje, že Samsung ohlásí první přístroje s technologií QD-LED. Takové televizory využívají kvantové tečky, polovodičové nanokrystaly, které přispívají k lepší kontrole zobrazovaného obsahu a jasnějšímu, živějšímu obrazu. Technologii se totiž společnost zřejmě rozhodne zcela přeskočit. Kterou metodou zobrazování QD-LED ve svých budoucích zařízeních nahradí, zatím nevíme. Co všechno nám odhalí na CES 2021, se dozvíme 12. ledna těsně po poledni.

Dnes nejčtenější

.