Zavřít reklamu

Honba za co nejlepším poměrem ceny a výkon, nebo v případě televizorů spíše kvality obrazu, dostane v následujících letech zcela nový rozměr s rozšířením technologie Mini-LED. Ta slibuje vybavit televizory budoucnosti špičkovým obrazem za příznivou cenu. Ačkoliv už se na našem trhu pár kousků s touto technologií ukázalo, zapojení Samsungu do obchodních bitev bude zřejmě znamenat její masovější rozšíření a hozenou rukavici konkurenci. Mini-LED totiž totálně překonává klasickou LED technologii, proti které má v rukávu několik es.

Tou hlavní výhodou oproti klasickým LED obrazovkám je zvýšení počtu ozařovacích diod a úměrného zmenšení plochy, kterou jednotlivě osvětlují. Tím získávají panely schopnost přesně kontrolovat jas na titěrných oblastech obrazovek, zlepšuje se tím kontrast i celkové barevné podání. Mini-LED je založené na historicky masově využívané technologii LCD, takže jeho další výhodou je z toho pramenící relativně nízká cena.

Budoucí televizory od Samsungu by tak měly zaujmout skvělým poměrem ceny a kvality obrazu. Mini-LED technologie díky svému velkému množství osvětlovacích diod navíc poskytuje výrobcům větší svobodu při určování nejvýhodnějších rozměrů panelů pro výrobu. Dočkat bychom se tak měli zařízení ve všech možných a nemožných úhlopříčkách. Oznámení první televize od Samsungu by se mělo odehrát někdy v první polovině příštího roku. Myslíte si, že bude Mini-LED technologie budoucnosti nebo spíše věříte sofistikovanější, ale zato o dost dražší technologii OLED? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Dnes nejčtenější

.