Zavřít reklamu

Společnost IDC zveřejnila analýzu dodávek nositelných zařízení za třetí čtvrtletí. Vyplývá z ní, že globální dodávky dosáhly 125 milionů, což je z roku na rok o 35 % více.

Jedničkou trhu s „wearables“ zůstává Apple, jehož podíl ve třetím kvartálu činil 33,1 %, na druhém místě skončilo Xiaomi se 13,6 procenty, třetí Huawei s 11 procenty, čtvrtá pozice patří Samsungu, který na Huawei ztrácí dva procentní body, a první pětku největších výrobců tohoto segmentu uzavírá Fitbit s podílem 2,6 %.

Kromě Fitbitu, kterému podíl meziročně klesl o 6,2 %, vykázaly všechny jmenované značky růst, největší – o 87,2 % – pak Huawei. Vůbec největším růstem ze všech se však může pochlubit indická společnost BoAt, která podle IDC nyní na trhu sdílí s Fitbitem 5. místo a které se z roku na rok zvýšil podíl o necelých 317 % (to může vypadat jako extrémní růst, nicméně je třeba vzít v úvahu, že společnost rostla z velmi nízkého základu 0,8 %).

Pokud jde o samotné dodávky, Apple na globální trh vyexpedoval 41,4 milionu nositelných zařízení, Xiaomi 17 milionů, Huawei 13,7 milionu, Samsung 11,2 milionu a Fitbit s indickým „skokanem roku“ 3,3 milionu.

Ke zmíněnému tržnímu podílu jedničky trhu, tedy Applu, podle analytiků IDC přispěly nejvíce jeho bezdrátová sluchátka AirPods a chytré hodinky Apple Watch (včetně nového, cenově dostupného modelu Apple Watch SE), zatímco u druhého Xiaomi tvořily největší podíl dodávek základní fitness náramky.

Související články

Dnes nejčtenější