Zavřít reklamu

Před téměř třemi lety uvedl Samsung na scénu obří 146palcový televizor The Wall, který jako první na světě používal technologii MicroLED. Od té doby vypustil do světa jeho varianty ve velikostech od 75–150 palců. Nyní do éteru pronikly zprávy, že již brzy odhalí nový MicroLED model.

Samsung má podle neoficiálních informací představit nový MicroLED televizor už v průběhu tohoto týdne, aby si dále upevnil svou pozici v segmentu prémiových televizí. Odhalení novinky by mělo proběhnout prostřednictvím webináře, její parametry však v tuto chvíli nejsou známy. Spekulace každopádně hovoří o tom, že nový televizor bude cílit na fandy domácí zábavy (televize The Wall se zaměřovala primárně na firemní a veřejnou sféru).

MicroLED technologie se vyznačuje tím, že používá extrémně malé LED moduly, které mohou fungovat jako samoosvětlující pixely, podobně jako OLED technologie. Výsledkem toho je tmavší a tedy realističtější černá barva, vyšší kontrastový poměr a celkově lepší kvalita obrazu ve srovnání s LCD a QLED televizory. Pozorovatelé z branže se nicméně domnívají, že chystané MicroLED televize jihokorejského technologického obra nebudou opravdovými MicroLED televizory, jelikož prý budou používat LED moduly o velikosti milimetrů, nikoli mikrometrů.

Trh s MicroLED televizory podle odhadů analytiků vzroste do roku 2026 z letošních 25 milionů dolarů na necelých 230 milionů.

Související články

Dnes nejčtenější