Zavřít reklamu

Když Samsung představil 108Mpx fotoaparát a stonásobný  „Space zoom“ u Galaxy S20 Ultra, všichni byli nadšeni a těšili se na úžasné fotky. Bohužel používání v praxi ukázalo, že výsledné fotky nejsou žádný zázrak, tak jak společnost prezentovala, a jihokorejský technologický gigant se nažil vylepšit fotoaparát i svou reputaci několika softwarovými aktualizacemi, to se mu více či méně povedlo, každopádně výsledek stále není pro mnohé uspokojivý. Nyní to však vypadá, že Samsung hodlá zajít ještě mnohem dál, ve vývoji je fotoaparát s těžko představitelnými 600Mpx.

Informace o tomto „nadpozemském“ senzoru se objevila na Twitteru známého únikáře @IceUniverse, který dokonce ve svém příspěvku sdílel něco, co vypadá jako snímek z nějaké prezentace. Na důvěryhodnosti tohoto úniku přidává také fakt, že se dozvídáme i slušné množství technických specifikací chystaného foťáku. Jak se můžete přesvědčit sami v galerii článku, zmiňovaný senzor by zabíral 12% zadní strany smartphonu, což by nemusela být ani tak velká překážka, protože už dnes jsme zvyklí, že zadní fotoaparáty zabírají velkou plochu zad telefonu. Problémem, který ještě musí Samsung vyřešit je tloušťka tohoto senzoru, ta by totiž podle dostupných informací měla dosahovat hodnoty 22 milimetrů, což je neskutečné číslo, například u Galaxy S20 Ultra vystupuje zadní fotoaparát „jen“ o 2,4 milimetry.

Možná si říkáte, proč jihokorejská společnost pracuje na tomto ISOCELL senzoru s velikostí pixelů 0,8µm, odpověď je logická. Samsung věří, že natáčení videa ve 4K a 8K se stane brzy mainstreamem a rozhodně nechce zůstat pozadu, právě naopak.

Dnes nejčtenější

.