Zavřít reklamu

Když si dneska chce člověk koupit kvalitní televizi, jen těžko se ubrání takzvané chytré variantě přístroje, která mu přijde s již nainstalovaným operačním systémem a možností rovnou streamovat obsah z obrovské nabídky streamovacích platforem. Lineární televizní vysílání sice ještě neumřelo, ale přiznejme si, že většina z nás média konzumuje spíše už ve formě VOD platforem jako je Netflix nebo HBO Go. Chytré televize jsou obecně stále oblíbenější a prim v tomto segmentu opět drží náš oblíbený Samsung, tedy alespoň co se týče nejrozšířenější platformy pro streamování obsahu do tohoto typu přístroje. Jeho operační systém Tizen využívá 12,5 procent takových televizí.

Podle zprávy analytické firmy Strategy Analytics prodal Samsung za třetí čtvrtletí letošního roku 11,8 milionů televizorů. V současnosti na světě funguje 155 milionů chytrých televizí poháněných Tizenem, což je meziroční nárůst o 23 procent. Korejské společnosti však na záda dýchá skupina konkurentů. Na dalších místech žebříčku platforem se umístilo WebOS od LG, Playstation od Sony, TV OS od Roku, Fire TV OS od Amazonu a googlovské Android TV.

Analytici čekají, že se tento rok chytrých televizí prodá celkově o přibližně sedm procent víc než v roce předchozím. Za zvýšení prodejů podle nich může pandemie, která nutí lidi investovat do domácí zábavy. Máted doma chytrou televizi? Posloužila vám dobře v době přísných opatření? Podělte se s námi os vůj názor v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější