Zavřít reklamu

Apple ode dneška oficiálně zahájil prodej své nové dvojité bezdrátové nabíječky Magsafe Duo Charger. Ta nabídne uživatelům možnost nabíjet dvě zařízení najednou. Společně s iPhonem si tak v jednom zařízení můžou hovět třeba i Apple Watch. Proč ale o takové věci píšeme na našem magazínu pro fanoušky Samsungu? Jenom abychom vypíchli, že s nabíječkou, založenou na stejném principu, přišla korejská společnost dávno před Applem a navíc jihokorejská společnost přibalí i nabíjecí adaptér. Na trh se konkurenční produkt dostal už v polovině roku 2019, jako majitelé telefonů s logem Samsungu jsme tak měli nad jablíčkáři náskok celý rok a půl.

Společnost z amerického Cupertina navíc k nabíječce nedodává napájecí adaptér, stejně jak se tak stalo i u nedávno vydaného iPhonu 12. Opět narozdíl od Applu Samsung naprosto základní součást produktu v základním balení neodepře. Přitom nová nabíječka od Applu vyjde na 3990 Kč. Alternativa od Samsungu vyjde u stejného prodejce na 1690 Kč, tedy na méně než polovinu částky, kterou si účtuje konkurence. Navíc je třeba připočítat si také cenu 30W USB-C adaptéru, který se u nás prodává za 1390Kč.

Co se týče technických rozdílů, obě nabíječky jsou na tom velmi podobně. Magsafe Duo Charger podporuje rychlé nabíjení při výkonu až 14 W, zatímco dvojitá nabíječka od Samsungu podporuje technologii Fast Charge 2.0 a zvládne do zařízení dodávat maximálně 15 W. Co říkáte na takové rozdíly v přístupu obou firem? Myslíte, že Apple dokáže cenový rozdíl nějak rozumně vysvětlit? Podělte se s námi o svůj názor v diskuzi pod článkem.

Související články

Dnes nejčtenější