Zavřít reklamu

Lékařské centrum Samsung (Samsung Medical Center – SMC) vydalo v pondělí prohlášení, ve kterém uvádí, že jako první v Koreji provedlo u celkem 15 tisíc pacientů chirurgický zákrok s použitím gamanože. Zařízení bylo v prostorách SMC poprvé uvedeno do provozu v roce 2001. V průběhu uplynulého roku se zde podařilo s jeho pomocí odoperovat více než 1700 pacientů, do konce tohoto roku by měl počet lidí, kteří v SMC podstoupili zákrok na gamanoži, dosáhnout 1800.

Samsung Medical Center se tak podle slov svého vedení stalo prvním zdravotnickým zařízením v Koreji, ve kterém se podařilo za pomoci gamanože úspěšně ošetřit již 15 tisíc pacientů. Jednalo se v drtivé většině případů o zákroky, související s mozkovými nádory, poruchami prokrvení a cévního zásobení mozku a podobnými diagnózami. Gamanůž umožňuje neurochirurgům provádění zákroků bez použití klasických nástrojů, jako jsou pilky nebo skalpely.

Nejnovějším přírůstkem to vybavení Samsung Medical Center se v roce 2016 stal Leksellův gamanůž, a centrum pravidelně své vybavení vylepšuje, aby svým pacientům zajistilo bezpečnější a účinnější léčbu. Odborníci z oddělení gamanože při Samsung Medical Center publikovali v mezinárodním lékařském tisku již více než šedesát studií, a za svou práci byli na mezinárodních i lokálních konferencích odměněni šesti akademickými prestižními cenami. Profesor Lee Jung-il z oddělení neurochirurgie při SMC uvedl, že se centru podařilo za poslední desetiletí vylepšit své technologie a upevnit svou pozici na poli léčby mozkových poruch a nádorů. Přislíbil také, že centrum bude ve svém zlepšování pokračovat i v budoucnu.

Dnes nejčtenější

Další články