Zavřít reklamu

Dceřiná společnost Samsungu na výrobu lodí Samsung Heavy Industries vyhrála dvě zakázky za téměř 270 miliard wonů (necelých 5,5 mld. korun) na postavení lodě přepravující zkapalněný zemní plyn (LNG) a ropného tankeru. Tanker s LNG by měl na moře vyplout v roce 2023.

Konkrétně má zakázka na postavení LNG tankeru pro blíže neurčenou zaoceánskou společnost hodnotu 206 mld. wonů, na zákazku na vybudování ropného tankeru třídy S-Max (tato třída označuje ropné tankery o hmotnosti 125 000–200 000 tun schopné s plným nákladem proplout Suezským průplavem) pak připadá 60 mld. wonů. Stavba LNG tankeru by by měla být hotová do léta roku 2023, u ropného tankeru to v tuto chvíli není známo.

Samsung Heavy Industries je sice méně známá dceřinka Samsungu, nicméně ve svém odvětví je naprostou špičkou, o čemž svědčí i to, že na trzích s tankery pro přepravu LNG, vrtnými loďmi i plavidly třídy FPSO (Floating production storage and offloading) v současnosti zaujímá nejvyšší pozici. Od roku 1974, kdy byla společnost založena, do posledního dne roku loňského postavila celkem 1135 lodí a pobřežních zařízení.

Letos se společnosti velmi daří a jen v listopadu si zajistila zakázky v hodnotě 2,9 mld. dolarů (přibližně 63,2 mld. korun).

Témata:

Související články

Dnes nejčtenější

.